Eesti riigivõim, kas sul häbi pole? Imelisemad tervenemised sünnivad toreda rahva annetustest!

Rubriik Eesti On
©Sander Ilvest/Postimees
Vähiravifondi “Kingitud elu” asutaja Toivo Tänavsuu on haigete jaoks ära teinud rohkem kui mõnigi terviseminister.

Eesti on jõudnud olukorda, kus imelised tervenemised rasketest haigustest ei tulene mitte riiklikust tervishoiusüsteemist, vaid kogukonna südameheadusest.

Kahtlemata on inimeste paranemises suur ja tähtis roll arstidel ja haiglatel, kuid riigivõim ja tervishoiusüsteemi bürokraatlik osa on küll oma rolli unarusse jätnud, tegeledes pigem raviteenuse kättesaamatumaks muutmise kui selle rahvale lähemale toomisega. Näiteid pole vaja kaugelt otsida — kasvõi sünnitushaiglate sulgemise või haigekassa uue ja kalli nime varal. Eestis käib koguni peaminister ravivajajatele annetusi kogumas, ise samal ajal teenuseid koomale tõmmates. Haigekassa on paljude kallite päästvate ravimite vajajatele öelnud “ei!”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Heatahtlikele inimestele tuleb seevastu ainult au anda. Vähiravifondi “Kingitud elu” nõukogu rahuldas tänavu esimesel poolaastal rekordilise hulga ehk 114 abipalvet, annetustena kogunes fondi poole aastaga kokku ligi 1,2 miljonit eurot ehk kaks korda rohkem kui mullu esimesel poolaastal.

Fondini jõudvate abitaotluste hulk purustab järjest uusi rekordeid. Kui eelmisel aastal toetas fond kokku 100 inimest, siis tänavu on ainuüksi poole aasta jooksul abisaanuid rohkem. Kui veebruaris ja märtsis laekus fondi keskmiselt 15-20 abitaotlust kuus, siis viimastel kuudel keskmiselt üks taotlus iga päev.

Abisaajad elavad peaaegu igas Eesti maakonnas. Noorimad toetusesaajad on olnud 30-ndates pereisad ja pereemad. Näiteks sel nädalal kutsus “Kingitud elu” üles toetama 38-aastast Tallinna pereema Marinat, kelle ravi toetuseks panustasid 400 inimest kahe päevaga üle 14 500 euro.

“Vähiravifondist on saanud rahvaliikumine, mis hoolitseb, et kedagi ei jäeta oma murekoormaga üksi ja kõik Eesti inimesed saavad hädavajaliku vähiravi, lootuse ja võimaluse elada,” ütleb vähiravifondi Kingitud elu juhataja Toivo Tänavsuu . “Surve fondile järjest suureneb. Meie vastutus suureneb. Kuid samas vaatame suure tänutundega, et kasvavad ka annetused – kasvab Eesti inimeste heategude summa. Nii oleme nelja ja poole tegevusaasta jooksul kõigele vaatamata saanud toetada absoluutselt kõiki abivajajaid, kes kuuluvad fondi sihtgruppi. Keegi neist ei ole jäänud ukse taha.”

Suvel on fondi vabatahtlike kalender erakordselt tihe. Fond osaleb peaaegu kõikidel suurematel rahvaüritustel, andes külastajatele võimaluse teha spontaanseid annetusi. Näiteks juulis osaletakse festivalidel Baltic Sun ja Viljandi Folk, käiakse Euroopa klubijalgpalli karikate ringreisil ning samuti kontsertsarjal Suur Rahvapidu Läti moodi. Kingitud elu vabatahtlikud koguvad annetusi viinapoodides Ainažis ja Valkas, et tuua osa rahast Lätist tagasi. Esimesel poolaastal kogunes fondi erinevatelt üritustelt sularaha- ja pangakaardiga annetustena üle 100 000 euro, vahendab BNS.

Rahvuskonservatiivid tunnustavad vähiravifondi “Kingitud elu” tegevust ja lubavad valimisvõidu järel Eesti tervishoiusüsteem nii patseiendi- kui meedikutesõbralikumaks muuta!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused