Eesti riigivõimul puudub igasugune soov rahapesuga võidelda

Eesti,
- Updated
©Ilmar Saabas/Ekspress Meedia
Danske jääb igaveseks häbiplekiks Eesti mainele, sest enesepuhastust riigivõim ei soovi.

Kui ühest väikesest eduriigist kanditakse Lääne pankade poolt läbi sadu miljardeid Venemaa räpast raha, peaks normaalne riigivõim tegelema tõe väljaselgitamise ja vajadusel enesepuhastusega – aga mida pole, seda pole!

ERR avaldas esmaspäeval loo “Juba sügisel lubatud Danske raportit pole senini tegema asutud”, mille pealkirigi ütleb, et asjasse segatutel on rahapesu päevavalgele toomisest sügavalt savi või töötavad nad hoopiski sellele jõuliselt vastu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Eelmise aasta oktoobri alguses tegi valitsus otsuse, et tellib Danske panga Eesti filiaalis toimunu kohta raporti ning rahandusminister Toomas Tõniste ülesandeks jäi paika panna üksikasjad,” kirjutab ERR.

Edasi järgneb riburada selgitusi, miks seda ei tehta: rahandusministeerium toob põhjusena välja asjaolu, et õiguskomisjon otsustas rahapesu tõkestamise paketi menetlemise katkestada;  raporti koostamisse tuleks sõltumatuse nimel kaasata riigikontroll, kes vajaks juurdepääsu infole, mida praegune seadus avalikustada ei luba, ja seega oleks vaja kõigepealt seadust muuta; Danske Eesti filiaali tegevuse asjus on uurimise algatanud ka USA väärtpaberi- ja börsikomisjon (SEC), kas aga ka Eesti selles uurimises osaleb, ei ole selge; finantsinspektsioon ei soovi aga võimaliku uurimises osalemise kohta infot avalikustada.

Nagu näete, kubiseb kogu ERR-i uudis ainuüksi põhjendustest, miks seda raportit pole tegema hakatud, kusjuures igal ametkonnal on oma põhjendus olemas, alates teiste süüdistamisest ja seaduste puudumisest kuni soovimatuseni üldse infot avaldada. Paremal juhul on tegu tahtmatusega mustuse alt vana särki leida ehk soovimatusega üldse paljastustega oma elu häirida, kuid ilmselt on põhjused korrumpeerumises.

Uued Uudised on juba kirjutanud sellest, kuidas Danske rahapesu ei märganud kohe keegi, ei rahandusminister, finantsinspektsioon, rahapesu andmebüroo ega ka teised institutsioonid kuni kapo ja prokuratuurini välja. Praegu paistab välja täpselt sama soovimatus asjaga tegeleda, nagu ka rahapesu tippaegadel, mil tähelepanuta jäeti isegi otsesed vihjed. Või ongi kogu Eesti poliitiline süsteem Venemaa rahapesu konksu otsas, seega ka asjaosalised selles?

Normaalne riik peaks üritama oma maine puhtaks pesta nii rahapesu kui dopinguskandaali osas, kuid Eesti seda ei tee, keeldudes enesepuhastusest, milleta pole võimalik ausalt edasi minna. Aga tuli ju valimiste võitjaks seesama erakond, kes on kümne miljoni dollari, VEB Fondi ja Danske rahapesu taga ehk oli neil aegadel võimul. Praegu on võimul aga valitsus, kus juhtoinaks on pealinnas korruptsiooniga “nime teinud” Keskerakond ja partneriteks needsamad, kes olid Reformierakonnaga tema sigaduste ajal.

“Хозяева вернулись!” ehk “Peremehed tulid tagasi!” – sellist loosungit lehvitasid kord putinlikud jalgpallifännid Eesti-Vene jalgpallimängu ajal. Eestis tulid viimaste valimistega tagasi Vene musta raha “хозяева”. Reformarite võimule pääsedes on VEB Fond taas avalikustamisest päästetud ja Danske-Swedbank pühitakse vaiba alla. President aga sõidab endiselt Aafrikas ringi ja räägib sõjapealikutele e-riigist, märkamata, kuidas digilahendused ja Eesti maine Vene räpase raha ja veredopingu alt enam välja ei paista.

Allikas: ERR

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused