Eesti riik jätkas Brüsselile äralubatud immigrantide sissevedu ka sellel nädalal

Eesti,
Vao pagulaskeskus
©JAANUS LENSMENT/POSTIMEES
VAO KÜLA PAGULASKESKUSE ARGIPÄEV

Eestisse saabus sel nädalal kokku 13 kvoodiimmigranti, neist 11 on pärit Süüriast ja kaks Eritreast.

Eestisse toodi Türgist kaks Süüriast pärit põgenike perekonda, ütles BNS-ile sotsiaalministeeriumi pressiesindaja. Ühes perekonnas on viis ja teises kuus liiget, mõlemad perekonnad koosnevad vanematest ja nende lastest. Pered paigutati elama Vao keskusesse. Lisaks saabusid Itaaliast Eestisse ka kaks Eritreast pärit naist, kes viidi Vägeva keskusesse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pressiesindaja sõnul on jaanuaris Eestisse jõudnud täiskasvanud immigrantidel peamiselt põhiharidus ning neil on ka töökogemus. Tegemist on esimeste tänavu Eestisse jõudnud pagulastega. Euroopa Liidu rändekava raames on praeguseks Eestisse ümber paigutatud ja asustatud kokku 188 inimest, neist 41 Türgist ja kuus Itaaliast. Kõik kuus seni Itaaliast Eestisse ümber paigutatud inimest on pärit Eritreast.

Kunagine Itaalia koloonia Eritrea pidas 30 aastat iseseisvussõda Etioopia vastu, iseseisvumise järel 1993. aastal peeti 1998. aasta maist kuni 2000. aasta juunini maha veel ka piirisõda endise emamaaga. Eritreat ei peeta sõdivaks riigiks, kuid sealset võimu hinnatatakse totalitaarseks.

Eesti loeb Euroopa Liidu 2015. aasta rändekava täidetuks ning selle kava alusel rohkem inimesi väidetavalt Eestisse ümber ei paigutata. Samas menetletakse praegu menetluses olevate kvoodipagulaste toimikud siiski lõpuni. Detsembri lõpu seisuga oli menetluses kokku 50 kvoodipagulase toimikud: kuus Itaalias ja 44 Türgis. Seega on praeguse seisuga menetlusse jäänud veel kuni 33 Türgis ja kuni nelja Itaalias asuva immigrandi ehk kokku 37 inimese toimikud.

Euroopa Komisjon tegi mullu 27. septembril ettepaneku asustada 2019. aasta oktoobrist ümber 50 000 rahvusvahelist kaitset vajavat inimest. Valitsus otsustas asustada Türgist nii 2018. kui ka 2019. aastal ümber 40 inimest, kokku 80 inimest. Seega võtab Eesti Euroopa Liidu rändekava raames aastatel 2015-2019 vastu kuni 305 põgenikku. Umbes pooled siia saabunud kvoodiimmigrantidest ei viibi enam Eestis.

EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme vaidlustas kolmapäeval valitsuse infotunnis selle, et valitsus on otsustanud järgneval kahel aastal võtta Türgist vastu 80 pagulast, üritades samas üldsust veenda selles, et see on justkui loogiline jätk 2015. aastal eelmise valitsuse poolt antud lubadusele tuua Eestisse 550 ümberasustatut.

Foto: Postimees

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused