Eesti rikutud mainest räägivad Lääne vasakliberaalsed ajalehed ja laimuallikateks on Kiisler, Ilves, Kaljulaid ja Kallas

Eesti,
©AFP/Scanpix
The Guardian on Briti vasakliberaalide ajaleht.

Eesti peavoolumeedia jätkab libauudiste levitamist, näitamaks, et Lääne-Euroopas kirjutatakse ja mõeldaks Eestist halvasti – küll aga tasuks vaadata, mis väljaanded need on.

Tegu on konservatiivse maailmavaate vastaste väljaannetega. Eriline on taas see, et Lääne vasakajalehed on endale ette tõstnud Postimees ja Delfi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Postimees kirjutab: “Guardian: Eesti paremäärmuslased tõid valitsusse rassismi ja seksismi” ning Delfi omakorda: “Saksamaa suuremate päevalehtede hulka kuuluv, Münchenis välja antav Süddeutsche Zeitung kirjutab, et Eesti uues valitsuses kõlavad populistliku EKRE parempoolsed paroolid, valitsuse liikmed tahavad ajakirjanike õigusi kärpida ning kasvaval võõravaenulikkusel võivad olla tagajärjed ka riigi majanduslikule arengule.”

Guardianist kirjutatakse inglisekeelses Wikipedias, et see on liberaalne ajaleht suundumusega vasakpoolsusesse (the newspaper is liberal and generally of centre-left). Guardian ise kinnitas juba 2004. aastal, et “pole saladus, et me oleme tsentrist vasakule jääv ajaleht”. Süddeutsche Zeitungi kohta on read: “Ajalehe redaktsiooniline hoiak on liberaalne ja üldiselt vasakpoolne.”

Seega on tegu kahe vasakliberaalse väljaandega, kes ei saagi Eestist teistmoodi kirjutada, sest nende jaoks peab olemas olema kultuurisõja moment, kusjuures nemad kajastavad toimuvat kultuurimarksismi positsioonilt. Tasub tähele panna, et Eestisse kutsutakse just nende väljaannete ajakirjanikke, kes tulevadki siia koalitsiooni-vastaseid lugusid kirjutama.

Ja mõistagi on Süddeutsche Zeitungi “allikateks” Eesti vihkaja Toomas Hendrik Ilves ning globalistist president Kersti Kaljulaid. Kogu Delfi vahendatud taust on pärit praeguse valitsuse “veriste vastaste” väljaütlemistest.

Ka The Guardian kasutab allikatena Kaja Kallast, president Kaljulaidi ja äärmusvasakpoolset ajakirjanikku Vilja Kiislerit ning sellest tulevad ka sõnad “rassism”, “seksism”, “paremäärmuslus” ja paljud teised vasakliberaalidele omased väljendid, eraldi aga on välja toodud OK-märgi lugu.

Üks oluline vale peitub Delfi loo lauses: “Mainitakse, et paremäärmusliku valitsuserakonna liikmed nõudsid Ilvesele riiki sisenemise keeldu, sest ta kahjustavat välismaal riigi mainet.”

Erakond pole midagi sellist nõudnud, ainult Uued Uudised kirjutasid arvamusloos: “Soome publitsist Johan Bäckmannile kehtestas Eesti riik sissesõidukeelu, kuna ta esines avalikult Eesti-vaenulike üleskutsetega ja levitas ideid, nagu oleks Eesti “fašistlik apartheidirežiim”. Mille poolest Ilvese tegevus Bäckmani omast erineb? Ja kui ei erine, siis mis on tal Eestiga enam asja?”

Seega on taas tegu libauudisega ja portaali arvamus, mis on esitatud vaid võrdlusena, on ette söödetud kui erakonna seisukoht.

Lühidalt kokku võttes: soppa Eesti rikutud mainest kirjutavad liberaalsed ja vasakpoolsed väljaanded ning tegu on neile Eesti opositsioonipoliitikute poolt ettesöödetud laimuga.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused