Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti rühib viie kõrgeimate hindadega riigi hulka: augustis kasvas tarbijahinnaindeks 4,6 protsenti  

-
07.09.2023
Rahval napib raha.
© UU

Andrus Ansip lubas Eesti viie rikkaima riigi hulka viia, aga tegelikult on “edusammud” tuntavad just negatiivse poole pealt majanduses ja inimeste hakkamasaamises.

Statistikaameti andmetel tõusis tarbijahinnaindeks augustis võrreldes juuliga 0,5 protsenti ning võrreldes eelmise aasta augustiga 4,6 protsenti.

Mulluse augustiga võrreldes olid kaubad 7,6 protsenti kallimad ja teenused 0,8 protsenti odavamad. Viimati oli tarbijahinnaindeksi muutus võrreldes eelmise aasta sama kuuga väiksem kui 4,6 protsenti 2021. aasta juunis, mil see oli 3,8 protsenti, teatas statistikaamet.

Statistikaameti tiimijuhi Viktoria Trasanovi sõnul mõjutas augustis tarbijahinnaindeksit eelmise aasta augustiga võrreldes enim toidu ja mittealkohoolsete jookide kallinemine, mis andis kogutõusust üle veerandi. Möödunud aasta augustiga võrreldes on liha ja lihatooted kallinenud 14,9 protsenti, piim, piimatooted ja munad 10,9 protsenti, jahu, jahutooted ja tangained 14,6 protsenti ning köögivili 6,3 protsenti.

“Suurem mõju indeksi muutusele oli veel eluasemega seotud hinnamuutustel  ning mootorikütustel,” lisas Trasanov.

Juuliga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit enim mootorikütuse 5,8-protsendine hinnatõus. Suuremat mõju avaldasid veel rõivaste ja jalatsite sesoonsete soodusmüükide lõppemine ning värske köögivilja odavnemine. (BNS)