Eesti saab uue USA suursaadiku, meedia jätkab ammu lahkunud James D. Melville osas valede levitamist

Rubriik Eesti On
©Scanpix
USA lipp.

Üks värskem uudis räägib sellest, et USA nimetab William Ellison Graysoni suursaadikuks Eestis, teine, libauudis aga jutustab kunagise suursaadiku James D. Melville protestilahkumisest.

“USA suursaadiku koht Eestis püsis vabana 2018. aasta kevadest, mil James D. Melville lahkus ametist, sest ei olnud rahul Trumpi poliitikaga Venemaa, Euroopa ja NATO suhtes,” kirjutab BNS Postimehele viidates.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ei, globalismi-meelne Melville ei lahkunud protestina (kuigi ta seda nii serveeris), vaid Trumpil oli valik juba ammu tehtud ja ta soovis Eestisse saata siinsete juurtega eruadmirali Edward (Sonny) Masso, kelle kandidatuur aga ei läinud läbi (väidetavalt pidas tollane liberaalne võimueliit teda liiga konservatiivseks ja andis seda USA-le mõista).

USA tavade järgi vahetab uus president suurema osa diplomaatilisest korpusest välja ja James D. Melville oli üks väljavahetatavatest. Nii et protest oli mõeldud varjama kindlat errusaatmist. Liberaalne meedia aga jätkab vale levitamist, nagu Melville oleks ise ametist loobunud, ja protestina pealegi.

Ameerika Ühendriikide senat jõudis läinud nädalal lõpuks William Ellison Graysoni nimetamiseni suursaadikuks Eestis.

Varem suursaadikule mitteomaselt J. P. Morgan & Co ja Montgomery Securitiese asepresidendina ning teistes investeerimisasutustes töötanud mehe esitas president Donald Trump kandidaadiks juba eelmise aasta septembris, kirjutab Postimees.

USA senati väliskomisjonis ei suudetud aga kuidagi leida sobivat aega Californiast pärit Graysoni kuulamiseks, kuniks juulis võeti asi uuesti menetlusse. Läinud nädalal andis Graysonile heakskiitva otsuse ka senati täiskogu.

Loe ka Eesti meedia jätkab endise USA suursaadiku James D. Melville Jr protestiva lahkumise kohta käiva libauudise levitamist

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused