Eesti sai juurde kolm peret, kokku 18 süürlast — kas järgmised Saksamaa poole piilujad?

Immigrandid SoomesImmigrandid Soomes.

Sel nädalal jõudis Türgist Eestisse kolm Süüriast pärit kvoodipagulaste perekonda, neis on kokku 18 liiget. Seda uudist lugedes jookseb mõte juba kokku — kas need on uued või need, kes põgenesid siit ja keda Merkel tagasi saata tahab? Kogu kvoodipoliitika hakkab absurdi mõõtmeid võtma!

Tegu on siiski uute inimestega. Ühes perekonnas on kokku kaheksa liiget, lisaks kahele vanemale kuulub perre ka kuus alaealist last. Perekond suunati Vägeva majutuskeskusesse.

Teise perekonda kuuluvad ema ja kuus last. Kolmandasse perekonda kuulub kolm täiskasvanut ning see pere on seotud eelmise perekonnaga. Mõlemad pered suunati Vao majutuskeskusesse.

Siseministeeriumi pressiesindaja sõnul on kolme perekonna täiskasvanud erineva haridusliku taustaga, algharidusest alustades kõrghariduseni välja.

Varem on riik teatanud, et on raskusi immigrantidele elamispinna leidmisega ja nüüdki saadeti inimesed kahte pagulaskeskusesse. Sealt on järgmine teelõik ilmselt 90 päevaks võõrsilesõit ja kaotsiminek, ehk ka tagasisaatmine Eestisse.

Millal saab Eesti valitsus aru, et Euroopa solidaarsus on suur õhumull ja kvoodipagulaste sissevedamine tegevus, mis peale Merkeli kedagi ei rahulda, ei süürlasi ega eestlasi? Saame jälle juurde mõne naisepõletaja, mõne tänavatel hulkuja ja ahistaja, saame endale ohtlikud rahulolematud võõrad, Eesti tänavapilt aga muutub võõramaks ja vaenulikumaks…

Euroopa Liidu rändekava raames on praeguseks Eestisse ümber paigutatud ja asustatud kokku 206 inimest, neist 141 Kreekast, 59 Türgist ja kuus Itaaliast. Kõik kuus seni Itaaliast Eestisse ümber paigutatud inimest on pärit Eritreast. Eestisse saabunud kvoodipagulastest on 98 täiesealised ja 108 lapsed.

Siseministeeriumi pressiesindaja kinnitas BNS-ile, et nüüd on kõik esimese rändekava alusel vastu võetavad kvoodipagulased Eestisse jõudnud ning rohkem Eesti selle kava alusel inimesi vastu ei võta.

Kommentaarid