Eesti tööandjad, pall on nüüd teie käes, tegutsege ja vastutage!

Eesti,
- Updated
©Erki Evestus
Dilemma.

Valitsus andis esmaspäeval teatud määral tööandjatele järgi, kuid ilmselt pole viimastel väga põhjust hõisata, sest jätkuva pandeemia tingimustes tuleb neil ka senisest suuremat vastutust kanda.

BNS kirjutab: “Valitsus otsustas avada võõrtöölistele Eesti piirid pärast pikka koroonaviiruse perioodi. Kõikidel tööloa saajatel on võimalik tulla Eestisse, kui tööandja tagab neile transpordi, koroonaviiruse testide tegemise ning vajadusel ka isolatsioonis olemise.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kõikide kolmandate riikide töölised, kes soovivad Eestisse tulla, peavad olema testitud nii oma koduriigis kui ka Eestis, et nende tervisliku seisundi osas valitseks kindlus. Eesti on saanud ühiselt pingutades koroonaviiruse leviku tõkestamisega hästi hakkama ja peame olukorda kontrolli all hoidma,” ütles riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder. “Lisaks on oluline, et inimesed, kes saabuvad Euroopa Liidu välistest riikidest, kus nakatunute arv on suurem kui 16, viibiksid Eestisse sisenedes karantiinis, enne kui nad tööle asuvad. /…/  “Näiteks võiksid tööandjad omal initsiatiivil lasta uutel töötajatel teha koroonaviiruse testid, et vältida nakatumise riski.”

Mölderi sõnul ei ole paljud kolmandad riigid sh Ukraina eeskujulikult koroonaviiruse leviku tõkestamisega hakkama saanud. “Olukord Ukrainas on kehv ja viimasel nädalal on lisandunud ligemale 6000 uut koroonajuhtu,” ütles ta.

Seega peavad tööandjad kergendama oma kukrut, et tagada Eesti ühiskonnale meditsiiniline turvalisus, samuti tuleb neil võtta vastutus selle eest, kui neile alluvas asutuses peaks leitama koroonakolle. Ennekõike aga tulevad testimis- ja karantiinikulud, tulijaid aga peaks olema sadu, kui mitte tuhandeid.

Nii et võõrtööjõud pole enam lihtsalt odavtööjõud, vaid nende tervisliku seisundi tuleb vastutada ja maksta – ega uut “Saaremaad” ühiskond enam ei andesta!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused