Eesti vajab põhjalikku ajakirjandusuuringut

Rubriik Eesti On
©Priit Simson/Ekspress Meedia
Ajalehtede juhtkirjad.

Praegu kogub Eestis hoogu ajakirjandussõda, mida suunatakse ilmselgelt sellele rajale, kus saab uut valitsust süüdistada sõnavabaduse piiramises.

Siinkohal oleks õige aeg korraldada avalik arvamusuuring selle kohta, kui usaldatavaks peavad Eesti inimesed ajakirjandust, täpsemalt neid väljaandeid ja meediakanaleid, kes peavad ennast ise sõltumatuks ja erapooletuks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Esimene osa uuringust võiks teha selgeks, kui usaldusväärseks ja objektiivseks peetakse Eesti ajakirjandust üldse, seejuures paberlehti koos online-portaalidega, raadiot ja televisiooni eraldi.

Teisena tuleks küsida rahva arvamust konkreetsete väljaannete usaldatavuse kohta, sealhulgas peaks nimistus kindlasti olema ERR, Postimees ja EPL-Delfi.

Ja kolmandaks võiks uurida, milliseid ajakirjanikke peavad lugejad, kuulajad ja vaatajad kõige objektiivsemaks ja erapooletumaks.

Kõige raskem on aga leida sellise uuringu jaoks sõltumatut agentuuri. Uued Uudised ei pea õigeks Turu-uuringute AS-i kandidatuuri, sest selle uurimisjuht Juhan Kivirähk on üles näidanud ilmselget vaenu EKRE vastu ja kindlasti ei tuleks see uuring objektiivne.

Jäävad Kantar Emor ja Norstat, kellest viimane on ehk usaldusväärseim. Kogu see ettepanek aga on idee tasemel, sest vaevalt keegi sellisest uuringust huvitatud on – see langetaks liiga palju maske.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused