Eesti välisministeerium on taas LGBT laineharjal

Rubriik Eesti On

Kui eelmise valitsuse välisminister Urmas Reinsalu lõpetas välispoliitikas LGBT-ga kaasalaulmise, siis Kaja Kallase valitsus koos välisminister Eva-Maria Liimetsaga vilgutab taas vikerkaarevärvidele rohelist tuld.

BNS kirjutab: Rahvusvahelise homo-, bi- ja transvaenu vastase päeva puhul väljendavad Kanada, Taani, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Kreeka, Iirimaa, Hollandi, Norra, Hispaania, Rootsi, Briti ja Ameerika Ühendriikide saatkonnad Eestis ning Eesti Välisministeerium pühendumust kõigi inimeste võrdsusele, hoolimata nende seksuaalsättumusest, sooidentiteedist, soolisest eneseväljendusest või sootunnustest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kõiki inimesi, olenemata sellest, kes nad on ning keda nad armastavad, tuleb kohelda austavalt ja väärikalt, et nad saaksid elada hirmuta. Lesbid, geid, biseksuaalsed, transsoolised, kväär- ja intersoolised (LGBTQI+) aktivistid võitlevad kõikjal maailmas, sealhulgas siin Eestis, võrdse õiguskaitse, vägivallavabaduse ning oma põhiliste inimõiguste tunnustamise eest,” märgib USA saatkond Eestis.

Jutt ei käi enam ainult homoseksualistidest, vaid nüüd on lisandunud ka mingid kväärid ja interid – nii võivad geid ennast varsti kõrvale jäetuna tunda, sest kõrvalekallete skaala aina laieneb.

Veebruaris kirjutas Meie Kirik: “Eesti vastne välisminister Eva-Maria Liimets muutis ära eelmise välisministri Urmas Reinsalu (Isamaa) korralduse, mis keelas Eesti diplomaatidel osaleda välisriikides homoparaadidel. Nüüd saavad Eesti riigi esindajad taas marssida niinimetatud LGBT õiguste toetuseks.”

Kaja Kallase valitsusega on homoagenda tagasi ja õitseb – ja mõned julgevad veel rääkida puudulikest homoõigustest Eestis.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused