Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti valitsus on reaalsust ignoreerides uskunud naiivselt, et sõda ei tule

-
01.03.2022
Eesti ei ole sõjaks päris valmis ja suur roll selles on Reformierakonnal, kelle jaoks on aega küll. Pilt on illustratiivne.
© UU

Täna arutati Riigikogus oluliselt tähtsa riikliku küsimusena Euroopa julgeolekuolukorda seoses Venemaa agressiooniga Ukrainas. Aga kuidas ollakse valmis Eestis peale pagulaste vastuvõtu? Kuidas on valmistatud riigikaitsele peale NATO artikkel 5-le lootmise? Kuidas on mõeldud kodanikukaitsele peale selle, et peaminister ütleb, et igaüks saagu ise hakkama?

Kõlab palju emotsioone ja hüüatusi, et see pole võimalik, et see oli vaid hirmutamine, et see on väga halb üllatus, et keegi ei uskunud sõja puhkemist, kuid tegelikult tammus elevant ammu toas. Oldi naiivsed ja eitati lähenevat ohtu.

Kui EKRE tõstis Riigikogus elanikkonna kaitse küsimuse juba eelmises koosseisus, ütles Reformierakond endise peaministri Taavi Rõivase suu läbi, et tema selleks vajadust ei näe, sest sõda ei tule.

„Praegune olukord on, et valitsuse lauale jõuab varjendite ehitamise küsimus alles selle aasta lõpuks. Millal ehitama hakatakse, kuhu ja millal valmivad, seda plaani veel pole,“ leiab EKRE fraktsiooni liige Helle-Moonika Helme. „Mingeid kindlaid juhiseid inimestele, kuidas selles või teises olukorras käituda, ka ei ole. Sellest on väga kahju, et meil on olnud juhid, kes on elanud naiivsuses ja idealismis. Rahvas maksab selle eest kallist hinda ehk oma eludega.“

Täna teatas reformierakondlane Jürgen Ligi Riigikogu puldist, et Eesti peab loobuma igasugusest kaitsevõime tõstmisest ja hangetest võimelünkade likvideerimiseks.

„See ei ole enam lihtsalt kasuliku idioodi jutt, vaid otsene putinistlik propaganda, mis on suunatud meie suveräänsuse ja kaitsevõime vastu,“ kommenteerib EKRE fraktsiooni esimees Henn Põlluaas. „Ei tea, kas ei ole kõikide reformierakondlasteni jõudnud reaalsus, mis toimub Ukrainas ning millised on Putini ambitsioonid ja pikemad plaanid. Või ei hooli nad sellest ja elavad tõesti Putini impeeriumiihalusele kaasa?! Uskumatu!“

Reservohvitser ja Riigikogu liige Alar Laneman (EKRE) nendib, et keerulistel aegadel näeb kes on kes. „Arutame Riigikogus olulise tähtsusega riikliku küsimusena Euroopa julgeolekuolukorda seoses Ukraina vastase agressiooniga. Arutame meie kaitsevõime tõstmist. Saalis peamiselt EKRE ja Isamaa. Sama ajal on Reformierakonna ja Keskerakonna osalus väga hõre. Miski on neile meie riigi hoidmisest järelikult tähtsam.”