Eesti viimaste aastate välispoliitika on tähtsate liitlaste USA ja Suurbritannia vastu liiga vaenulik olnud

Eesti,
- Updated
©AFP/Scanpix
Peaministrid Boris Johnson ja Jüri Ratas Londonis. Vähemalt praegune valitsus on asunud liitlassuhted brittidega hindama.

Alles praegune EKRE osalusega valitsus on asunud rohkem suhtlema Trumpi USA ja Brexiti-Suurbritanniaga – senised liberaalsed valitsused on neid pigem vaenanud.

Välisminister Urmas Reinsalu juhib Postimehes avalikkuse tähelepanu sellele, et Eesti ajakirjandus on USA ja Ühendkuningriigi juhtide suhtes pahatahtlikult kaldu. EKRE ja Uued Uudised on seda juba ammugi esile toonud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reinsalu sõnutsi on selle taga nii asjaolu, et mõlemas riigis on võimul konservatiivsed poliitikud kui ka see, et Eesti liberaalne meedia kasutab vaid USA ja Briti valitsusvastaste väljaannete kajastusi.

Laupäevase Boris Johnsoni visiidi eel levis sotsiaalmeedias Erik Moora suvine artikkel Eesti Ekspressis “Mees valetas ennast peaministriks”, kus vasakliberaalne meediategelane sõna otseses mõttes mõnitab Briti peaministrit. Erinevalt Sanna Marini juhtumist aga ei tõtta president Kaljulaid Boris Johnsoni ees vabandama, kuigi Suurbritannia esipoliitik tegi oma visiidiga Tapale Eestile olulise julgeolekulise žesti.

Vähemalt peaminister Jüri Ratas on nii Londonis kui ka Eestis Boris Johnsoniga kohtudes näidanud, et Eesti hindab Suurbritannia tuge ka Brexitist hoolimata. Opositsioon aga lömitab endiselt EL-i ja Saksamaa suunal, kes seab Nord Streamiga ennast Kremli liitlaste sekka.

“Kõik need kriiskajad, kes hädaldavad Eesti maine pärast maailmas, ei taha sõnagi rääkida mainekasust, kui Suurbritannia peaminister teeb esimese riigivisiidi peale võidukaid valimisi Eestisse. Kahepalgelisus? Muidugi, kahtlusteta. Rumalust ka sõrmeotsaga. P.S Lisaks on meeldivalt hea, et Euroopa Liidust lahkuva riigi valitsusjuht liitu mahajääjatest (veel) just Eestit esmalt väisas,” kirjutab Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison.

5 commentsOn Eesti viimaste aastate välispoliitika on tähtsate liitlaste USA ja Suurbritannia vastu liiga vaenulik olnud

 • Avatar

  Tänud Leo, uurin!

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Kui targad lähtuks vanasõnast-Sõber sõbra perse koorib siis saaksin ma veel aru aga tegelikkuses lömitame me kõikide ees tagumikud upakil ja seda kohe peale teatud ajahetke saabumist ! Poliitikas ei ole sõpru st.on vaid huvid ja suurriiklikud huvid serveeritagu neid mis kastmes tahes ei ole meie huvid mitte kunagi

 • Avatar
  Leo Viller

  Laatsarusele soovitaks lugeda näiteks ajakirja ” Eesti loodus ” 2017. aasta novenbrikuu numbrit

 • Avatar

  Kuskohas need varud siis asuvad? Et kui otse kaevama hakata siis kuskil keskmes? Või juba teisel pool poolust?

 • Avatar
  Leo Viller

  Sellel libakoroshenkol on teatud määral isegi õigus, kui ta arvab, et USA on Eesti liitlane. USAl on Eestit lihtsalt seepärast vaja, kuna siin asuvad nüiteks suured molübdeeni, uraani ja tsingi varud, mida muidu jätkuks maailmas ainult paari – kolmekümneks aastaks. Venemaa kardab Hiinat sedavõrd, et ilma USA loata ta Eestisse ei tüki. Ja muidugi päris inetu oleks, kui Eestisse ehitataks see Rail Baltic, mille ainsaks ülesandeks oleks ülalmainitud maavarasid rikastamata kujul Eestist välja vedada, sest kuna EL eksisteerimise vastu on USA, Hiina, Venemaa, Jaapan, India, Suurbritannia jne, siis pole sellel euromonstrumil pikka pidu

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused