Eestil ei maksa konfliktis Venemaaga sakslaste ja prantslaste peale loota

Eesti,
©Scanpix
Saksa relvajõud NATO manöövritel.

EKRE poliitikud on pidevalt rääkinud sellest, et võimaliku sõja korral idanaabriga ja selle ärahoidmiseks tuleb orienteeruda USA-le, sest Lääne-Euroopa on oma kaitsevõime täielikult manduda lasknud ega soovi ei ennast ega teisi kaitsta.

ERR vahendab uuringukeskuse Pew Research Institute küsitluse tulemust, mille järgi sooviks ainult 34 protsenti sakslastest ja 41 protsenti prantslastest oma riigi sõjalist sekkumist, kui Venemaa mõnda NATO riiki ründaks. Sõjalise abi andmise vastu on 53 protsenti prantslastest ja 60 protsenti sakslastest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Samas näeks 63 protsenti sakslastest ja 57 prantslastest, et sellises olukorras sekkuks Ameerika Ühendriigid oma vägedega. Ehk siis tahavad lääne-eurooplased sõdida võõraste kätega, ise heaoluühiskonna mugavustsooni jäädes.

Kui siia lisada Saksamaa süvenev majanduslik koostöö Venemaaga ning suurenev sõltuvus gaasijuhtme Nord Stream 2 kaudu tulevast Vene toormest, siis võib nõrga sõjalise võimekusega Saksamaad pidada igati ebakindlaks liitlaseks. Ka Prantsusmaa on Macroni ambitsioone arvestades kehv partner.

Saksamaa kaitsevõime üheks allaviijaks peetakse praegust Euroopa Komisjoni presidenti Ursula von der Leyenit, kes oli kaitseminister 17. detsembrist 2013 kuni 17. juulini 2019. Ka praegune naiskaitseminister Annegret Kramp-Karrenbauer on Bundeswehri laostamist jätkanud.

Peamisteks Eesti sõjalisteks liitlasteks tuleks endiselt pidada, USA-d ja Poolat, koostöö osas ka teisi Balti riike ja Soomet.

5 commentsOn Eestil ei maksa konfliktis Venemaaga sakslaste ja prantslaste peale loota

 • Avatar
  uskmatu toomas

  Miks on vaja kogu aeg kellegi peale loota ? See venelastega pidev hirmutamine on Pentagoni kindralite luul aga jänkidele väga kasulik äriidee.
  Kui natuke vaadata ajas tagasi miks teatud sündmused toimusid näit.Maidan,Krimm,Liibüa,Süüria,Iraak jne.ja seda mitte ametlikult väljapakutud vaid erapooletute ekspertide arvates siis selgub kuhu koer tegelikult on maetud .

 • Avatar

  Kes tuleb appi või kes ei tule appi – vaadates viimaseid suuri sõdasi siis küsimus on pigem millised “liidud” luuakse enne konflikti.
  Liitusid ju näiteks enne 2MS tollases kontekstis “leppimatud” vaenlased kes peale konflikti oma “vaenuga” edukalt edasi läksid!!!
  Kui Moskva lepib kokku Wahingtoni või Berliiniga, et Eesti peab “vahelt kaduma” siis ei tule meile keegi appi – heal juhul vaid nati retoorikat.
  Moskva aga EI tule meile otseselt kallale enne kui ta on saanud “jahh” sõnad nii Brüsselist kui Washingonist – selline on poliitiline realiteet.
  HEal juhul alles 100 aastat hiljme selgub kes andis “loa” või kes leppis kellega kokku ja mis peamine – “kes kohalikust ladvikust meid maha müüs”!!!

 • Avatar

  Macroni peale ei saa KINDLASTI loota !!!
  Macron on illuminaatide/ globalistide poolt pukki pandud jooksupoiss…, ja nendel “härradel” aga on nende ‘maailma regioonidesse jaotamise plaanis’ pandud Eesti ühte patta Venemaaga. (Nii et tehke sellest omad järeldused…)… ja mitte vennasrahva Soomega, mis plaanide järgi jääks Põhjala regiooni…

  Aga me peame need plaanid igal juhul rikkuma – ja taganemisteed ei ole !!!

 • Avatar

  Saksamaa saab Venega normaalselt suhelda,sest ta on valmis kogu Ida Euroopa reetmaEestil ei saa iialgi Venemaaga usaldusvaarseid suhteid olem.
  a. Meie normaalsed suhted rakendavad Venemaale alistumist. Pealegi,uurige,mis sealpool praegu toimub !

 • Avatar

  Paraku on need eurooplased viletsad kakapüksid. Neil puudub isegi oma laste respekt.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused