Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eestil on pidevalt valetav valitsus, kelle juttu tõsiselt võtta on ohtlik

-
02.06.2021
Möödunud aasta augustis toimus Vahemere idaosas suur sõjaline vastasseis NATO riikide vahel, kus ühel pool oli Türgi, teisel aga Kreeka koos teda toetava Prantsusmaaga.
© Scanpix

PortoRollo valitsust on nimetatud korruptsioonikoalitsiooniks, kuid sinna võib lisada ka paduvaletamise, mis kõlab praktiliselt iga ministri suust.

Nii näiteks märkis välisminister Eva-Maria Liimets teisipäeval peetud NATO välisministrite videokohtumisel, et NATO on tugev, ühtne ja tulevikku vaatav.

NATO on tugev ja ühtne teatud piirides, näiteks Balti õhuturbe osas, kus see töötab, ning kindlasti demonsteerib ühtsust ka käimasolev Kevadtorm. Samas oli mullu suvel ohtlik konfliktisituatsioon alliansi lõunaserval, kus Kreeka ja Türgi koondasid relvajõude Egeuse mere gaasirikastesse piirkondadesse ning Prantsusmaa asus avalikult Ateena poolele, saates piirkonda oma sõjalaevad.

Türgi on sõjalise liidu nõrgeim lüli, kes norib tüli Euroopa Liiduga (muuhulgas sinna migrante paisates), teeb sõjalist koostööd Venemaaga, levitab islamismi ning läheb ebademokraatlikku valitsemise teed. Kuna NATO tegutsemine eeldab paljudes punktides kõigi liikmesriikide konsensust, on vaenulik Türgi otsene oht 5. paragrahvi rakendamisele.

Üks värske AFP uudis räägib: “Türgi välisminister alustas pühapäeval visiiti Kreekasse ning vihastas oma võõrustajad säutsudega kohtumistest Kreeka moslemivähemusega. Kreeka moslemivähemuste staatus on üks mitmest kahe NATO liitlase vahelisest vaidlusküsimusest. Veel üheks on Ankara mullune otsus muuta Türgis asuv Bütsantsi pärand, Hagia Sophia katedraal, muuseumist mošeeks, mis vallandas Ateena pahameele. Suhted halvenesid veelgi Vahemere idaosas asuvate energiavarude otsingute tõttu.”

NATO on toimiv, kui seda tugevaks ja ühtseks nimetada on vale, sest see suigutab võimalike ohtude puhul valvsust. Lääneriikide ühtsust lõhub ka gaasijuhe Nord Stream 2, mis seob osa Euroopast, eriti Saksamaa, Kremli külge, ja see võib nõrgendada ka NATO-t, eriti tema jõulist tegutsemist kriisis.

BNS vahendab: “Samuti oli kohtumise päevakorras liitlaste vägede väljaviimine Afganistanist. Kuigi NATO Resolute Support missioon Afganistanis on jõudmas lõpule, sai kohtumisel kinnitust, et NATO ja liitlased jätkavad Afganistani panustamist ka edaspidi: toetatakse Afganistani rahuprotsessi, investeeritakse riigi julgeolekujõudude tugevdamisse ja väljaõppesse.”

Jällegi üks liigoptimistlik uudis iga poliitilise asjatundja jaoks: Taliban räägib avalikult islamiemiraadist, ERR kirjutas 15. aprillil, et “Fundamendalistlik islamiorganisatsioon Taliban teatas kolmapäeval, et võitis Afganistani sõja ja alustab lahkuvate NATO vägede ründamist” ning värske AFP uudis ütleb, et “Suurbritannia teatas esmaspäeval, et kiirendab nendega  Afganistanis koostööd teinud inimeste ja nende perede ümberasustamist. Eesmärgiks on tagada nende julgeolek pärast USA juhitud liitlasvägede lahkumist riigist.”

Afganistanis on kõik halvasti, NATO viib väed välja, sest sõda seal on lootusetu ja tõenäoliselt naaseb Taliban võimule, kuid kellelgil pole julgust seda välja öelda.

Nii näib, et kõik välisminister Liimetsa jutud on selge vale, need ei kajasta sündmuste tegelikku kulgu ja on paremal juhul diplomaatiline loosunglikkus – lihtsalt on vaja näidata, et kõik on hästi. Kuigi pole.