Eestimaalased pooldavad piirangute karmistamist

Rubriik Eesti On
- Updated
See on peamine nõue.

Samal ajal kui patoloogilised valitsusevastased kritiseerivad kehtestatud piiranguid võitluses koroonaviirusega, räägib uuring seda keelt, et üha rohkem eestimaalasi pooldab piirangute karmistamist.

Kui veel juuli alguses leidis kõigest 15 protsenti Eesti rahvast, et olukord on kriitiline ja vale käitumine võib kaasa tuua viiruse leviku kasvu, siis novembri keskpaigaks, kui koroonaviiruse teine laine üha võimsamalt üle Eesti rullus, oli sellisel arvamusel juba 70 protsenti inimestest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Samal ajal tõusis toetus piirangute ­karmistamisele: kui juulis oli selle poolt vaid 16 protsenti rahvast, siis novembris juba 43.

Seda näitavad esinduslikud, enam kui 1200 vastajaga küsitlused, mille tellis Turu-uurin­gute ASilt kevadel ja suvel Riigikantselei ning sügisel sotsiaalministeerium. Kevadel toimusid meelsusuuringud igal nädalal, suvise rahunemise ajal korra kuus ja nüüd üle kahe nädala.

Eesti Ekspress kirjutab samas, et eestlaste suhtumine reeglitesse on muutunud selgelt lõdvemaks: kui aprilli alguses, esimese laine kõrghetkel teatas lausa 80 protsenti vastanutest, et nad järgivad igal võimalusel kõiki ametlikke juhiseid, siis novembri keskel, kui nakatumine oli kevadisest juba märksa suurem, moodustas reeglijärgijate osa 59 protsenti.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused