Eestis elab 147 riigi kodanikke, registripuhastus “kaotas” 30 000 elanikku

Eesti,
©UU
Eestis on multikultuurseim osa just pealinn. Pilt on illustratiivne.

Rahvastikuregistri andmetel elab Eestis lisaks Eesti kodanikele ning määratlemata kodakondsusega inimestele veel 146 riigi kodanikke. Rahvastikuregistri andmetel elas  käesoleva aasta 1. jaanuari seisuga Eestis 1 337 039 inimest. Neist 1 132 022 on Eesti kodanikud.

Määratlemata kodakondsusega inimesi elas Eestis käesoleva aasta 1. jaanuari seisuga 71 051. Eelmise aasta esimese jaanuari seisuga elas Eestis 76 148 määratlemata kodakondsusega inimest. Seega on määratlemata kodakondsusega inimeste arv aasta jooksul vähenenud 6,7 protsenti.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Venemaa kodanikke  elas Eestis käesoleva aasta 1. jaanuari seisuga 88 785, tunamullu samal ajal aga 85 917 inimest. Seega vähenes Eestis elavate Venemaa kodanike arv 3,2 protsenti.

Rahvastikuregistri andmete täpsustamise tõttu vähenes Eestis elavate inimeste arv ligi 30 000 võrra. Pea pooled neist, kelle andmed registrist kustutati, on välisriikide, eeskätt Euroopa Liidu liikmesriikide kodanikud.

Siseministeeriumi Rahvastiku toimingute osakonna juhataja Enel Pungas selgitas, et vähenemise põhjuseks on registriandmete täpsustamine. “Vähenemine ei tähenda reaalselt, et oleks toimunud inimeste liikumine,” ütles Pungas. “Tegelikult tehti registrites puhastus.”

Seetõttu on võrreldes möödunud aasta 1. jaanuari seisuga järsult vähenenud rahvastikuregistrisse kantud Euroopa Liidu liikmesriikide kodanike arv.

Näiteks rahvastikuregistrisse kantud Saksamaa kodanike arv on langenud 35,8 protsenti, Poola kodanike arv 43,1 protsenti, Austria kodanike arv 39,6 protsenti ja Belgia kodanike arv 36,5 protsenti. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused