Eestis kaovad 2017. aasta kevadeks traatsidel töötavad lauatelefonid

Eesti,
- Updated
telefon

Järgmise aasta kevadeks jõuab lõpule tehnoloogiavahetus, mis kaotab ligi 15 000 veel traatsidel töötavat lauatelefoni ja asendab need internetisidega, kirjutab Eesti Päevaleht.

Senine traatühendus asendatakse interneti kaudu toimiva kõnesidega ja telefonid hakkavad töötama ruuteri kaudu. Häirekeskuse andmeil tehakse iga kümnes kõne neile siiani lauatelefonidelt, mis näitab Päevalehe hinnangul selle sidevahendi olulisust hädaolukordades.

Majandusministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Rasmus Ruuda ütles lehele, et võimalike riskide maandajaks saab mobiiltelefon. Tehnilise järelevalve ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan ütles, et tegemist on loomuliku ülemaailmse arenguga, millega kaasnevaid riske pole TJA-l ei vajadust ega kohustust hinnata.

BNS

Foto: Morguefile

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused