Martin Helme: Eestis kavandatakse politseriigi ja türannia eelnõud

Eesti,
- Updated
Politsei

Valitsus algatas nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse (NETS) muutmise, mis annab terviseametile ning politsei- ja piirivalveametile ohtliku nakkushaiguse leviku peatamiseks täiendavaid volitusi juurde. Opositsiooniliider Eesti Konservatiivne Rahvaerakond näeb selles ohtu õigusriiklusele.

Postimehe otsesaates rääkis EKRE esimees Martin Helme, et põhimure on selles, et neid erivolitusi saab rakendada ka väljaspool eriolukorda.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Inimestele lihtsalt valetatakse, see eelnõu annab terviseametile ja politseiametile võimu igas olukorras, Helme nimetas selle seaduse muutmist „politseiriigi ja türannia eelnõuks“.

Martin Helme: “Põhimure seisnebki selles, et meil on pandud lauale eelnõu, mis annab võimu terviseametile ja PPA-le, mida tegelikult tohiks kasutada ainult eri- või hädaolukorras, aga eelnõu annab selle võimu igas olukorras. Seal on ka palju varasemaid paragrahve, mis seda võimu tegelikult veel laiendavad. Näiteks ei ole meil selgelt defineeritud, mis asi on uudne ja ohtlik nakkushaigus. Sisuliselt võib terviseamet kuulutada, et nohu on ka uudne ja ohtlik nakkushaigus. Õigused, mis antakse: politsei võib ilma igasuguse kohtu loata eravaldusesse tungida, uksi, kapiuksi ja seifi lahti murda. Inimesi vägivaldselt ära viia ja kinni pidada. Inimesi võib allutada ka sundravile kui terviseamet nii otsustab. See seaduseelnõu on politseiriigi ja türannia eelnõu. Loomulikult põhjendavad kõik türannid võimu koondamist enda kätte sellega, et praegu on kole bürokraatlik süsteem – teeme kiiremaks ja lihtsamaks! See kiirem ja lihtsam käib kodanike põhiõiguste arvelt. Need põhiõigused on nii Eesti põhiseaduses kui ka rahvusvahelistes konventsioonides kirjas, millega Eesti on liitunud. Anda terviseametile ja politseile selline võim… Ei ole mõtet tulla rääkima, et me ei hakka seda kuritarvitama. Hakatakse küll! Ja seda tehakse tegelikult juba täna. Kui väikesed lapsed on naiivsed, siis see on nunnu, aga kui täiskasvanud inimesed on naiivsed, siis see on ohtlik. Tulla uisutama inimesi jutuga, et ärge muretsege, politsei ei kuritarvita seda võimu, mida nad kahepeale terviseametiga peaksid saama… Ärme tee seda üldse! Valitsus olles me muutsime seda sama seaduseelnõud, siis tulid täpselt samad parandusettepanekud, sotsiaalministeeriumist ja siseministeeriumist. Kõik tassisid oma unistused laua peale! EKRE ei lasknud sellel läbi minna. Ütlesime, et see ei ole kooskõlas õigusriigiga ja kodanike vabadustega. Kui valitsus vahetus, on kohe samad asjad jälle laual.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused