Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eestis on praegu iga 22 eestimaalase kohta üks Ukraina sõjapõgenik

30.10.2022
Peeter Ernits.
© Uued Uudised

Eesti Päevalehe, Delfi ja Eesti Väitlusseltsi koostöös ilmuv Faktikontroll oli sunnitud tunnistama, et EKRE poliitikul Peeter Ernitsal oli õigus kui ta väitis, et iga 24 eestimaalase kohta on täna üks ukrainlane. See arv aga muutub iga päevaga, sest nagu tunnistas äsja välisminister Urmas Reinsalu, on riiki tulnute üle Eestis kontroll kadunud.

Eesti riik on alates Ukraina sõja algusest võtnud vastu tuhandeid sõjapõgenikke. Riigikogu liige ning EKRE poliitik Peeter Ernits väitis Eesti Päevalehe 21. oktoobri artiklis: „Meie koormus Ukrainast saabunud inimeste vastuvõtul terves maailmas ilmselt üks suurimaid. Rahvusvaheline statistika ütleb, et iga 24 eestimaalase kohta on täna üks ukrainlane. [- – – ] PPA andis kuni 31. juulini teada, mitu inimest viimase nädalaga Ikrainast meile saabus ja kui paljud siit transiidina edasi rändasid. Pärast seda annab PPA teada vaid seda, mitu inimest on saanud ajutist kaitset. Info ise on vastuoluline.“

Eesti rahvaarv oli selle aasta esimese jaanuari seisuga 1 331 796. 21. oktoobri seisuga on Eestisse jäänud 60 817 Ukraina sõjapõgenikku.

Kahe arvu suhe näitab, et iga ukrainlase kohta on veel vähe ehk 22 Eesti elanikku.

Kõige rohkem on praeguseks sõjapõgenikke Poolas (1 469 032), Saksamaal (1 002 668), ja Tšehhis (453 103). Võrreldes kolme riigi rahvaarvu ja sõjapõgenike arvu suhet selgub, et Poola on võtnud iga 26 elaniku kohta ühe ukrainlase, Saksamaa iga 83 elaniku kohta ühe ukrainlase ja Tšehhi iga 24 elaniku kohta ühe ukrainlase.

Eestisse on praeguseks saabunud alates veebruarist ca 110 000 Ukraina sõjapõgenikku. Suur osa on siit ka edasi läinud.