Eestis viibivad välismaalased ei pea lahkuma, kuid rändemenetlused peatatakse

Eesti,
©Uued Uudised
Välismaalastelt ei nõuta kohustuslikku lahkumist. Pilt on illustratiivne.

Välismaalastel, kellel oli 12. märtsi seisuga seaduslik alus Eesti viibimiseks ja kellel on takistatud koju tagasipöördumine, on seaduslik alus Eestis ajutiselt edasi viibida.

Politsei- ja piirivalveametile viibimisaja pikendamise taotlust esitada ega teenindussaali tulla pole vaja.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seoses eriolukorraga Eestis tegi politsei- ja piirivalveamet välismaalasi puudutavaid ümberkorraldusi. “Selleks, et välismaalased ei peaks ükshaaval PPA-le viibimisaja pikendamise taotlust esitama, anname neile automaatselt õiguse Eestis ajutisel edasi viibida,” rääkis PPA identiteedi ja staatuste büroo nõunik-ekspert Liis Valk.

Need välismaalased, kelle elukohariiki tagasipöördumine ei ole takistatud, peavad enne viibimisaluse lõppu Eestist lahkuma.

Samuti peatatakse 16. märtsist ajutiselt kõik rändemenetlused. “PPA rakendab ressurssi viiruse leviku tõkestamiseks, mistõttu ei menetleta ajutiselt viisade, viibimisaja pikendamise, elamislubade, elamisõiguste ja lühiajalise töötamise registreerimise taotlusi. Uusi taotlusi võetakse küll vastu, kuid otsuseid nende suhtes ei tehta,” sõnas Valk.

PPA soovitab taotluste esitamisega oodata kuni eriolukorra lõppemiseni. Äärmisel juhul saab viisa ja elamisloa taotlusi esitleda PPA teeninduses.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused