Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eestit hakkas valitsema Brüsselist juhitav üle-euroopaline liberaalide erakond ALDE

-
26.01.2021
ALDE niiditõmbaja Guy Verhofstadt on Reformi- ja keskerakonna koalitsiooniga väga rahul. (Foto: Scanpix)

Eestis on tekkinud ainulaadne olukord, kus riiki hakkas sisuliselt valitsema Euroopa Parlamendi Euroopa Demokraatide ja Liberaalide Liidu fraktsioon, tuntud ka kui ALDE, millesse kuuluvad nii Reformi- kui Keskerakond. Esimene neist on üdini eurolojaalne, Ratase Keskerakond aga väristab iga Brüsseli köhatuse peale jalga.

Need kaks liberaalset erakonda alluvad täielikult ALDE-le ja viivad ellu nende poliitilist agendat, kusjuures ALDE tegelased käivad lausa Eestis juhtnööre andmas.

Nii kirjutas ERR 13. märtsil 2019: “Väljaanne Politico edastab, et Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooni juht Guy Verhofstadt saatis teisipäeval Eesti peaministrile ja Keskerakonna esimehele Jüri Ratasele e-kirja, milles kutsus üles loobuma plaanist moodustada valitsuskoalitsioon, kuhu kuulub Eesti Konservatiivne Rahvaerakond.”

25. oktoobril 2019. aastal saab ERR-ist lugeda: “ALDE jätkab Keskerakonna ja EKRE koalitsiooni jälgimist.” Ehk siis järgmist:

Euroopa liberaaldemokraatlike parteide ühendus (ALDE) tunnistas Eesti poliitilise olukorra kohta koostatud raportis, et ALDE-sse kuuluva Keskerakonna koostöö suhtes Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE) tõstatatud küsimused on põhjendatud, ehkki valitsuse tegevuses ei ole seni olnud otseselt ALDE põhimõtete rikkumist.

“ALDE volikogu jätkab olukorra monitoorimist ja koostab uue ülevaate ALDE volikogu järgmiseks koosolekuks 2020. aasta kevadel,” öeldakse Eesti kohta tehtud juhatuse raportis, mida reedel Ateenas peetud ALDE volikogus tutvustati ja arutati.

Ülevaates öeldakse, et Eesti koalitsioonivalitsuse suhtes on mitmeid teemasid, mida tuleb jätkuvalt silmas pidada. Esmajärjekorras nimetatakse EKRE mitteliberaalsed vaateid, mis võivad ohustada demokraatiat ja liberaalseid väärtusi. /…/  Ülevaates tuuakse ka välja koalitsioonileppe punkt, milles lubatakse korraldada 2021. aastal referendum abielu mõiste täpsustamiseks, sooviga sätestada see ainult mehe ja naise vahelise institutsioonina. “See ümbersõnastamine võib kaotada võrdsed õigused abiellumisel ja suurendada riigis lõhesid,” leiavad raporti koostajad.

Äripäev kirjutas 19. aprillil 2019: “Indrek Tarand säutsus Twitteris, et europarlamendi ALDE partei kaalub Keskerakonna enda ridadest väljaviskamist, kuna viimane tegi koalitsiooni EKREga.” Seega on ALDE kogu aeg mõjutanud Keskerakonda eelmisest koalitsioonist eemalduma ja lähenema Reformierakonnale.

Eesti Päevaleht kirjutas 18. oktoobril 2020: “Euroopa liberaalid ootavad Keskilt referendumil „ei“ kampaaniat, partei ei anna selgeid lubadusi.” Tundub, et lubadus siiski anti ja viidi valitsuse lõhkumisega täide, sest “peale (Jüri Ratase teise valitsuse – toim.) koalitsioonilepinguga tutvumist leidis terve hulk muid Euroopa liberaalseid jõudusid, et just nimelt seal lubatud abielureferendumi korraldamine ei lähe hästi kokku ühenduse maailmavaatega.”

ALDE on seega sekkunud julmalt Eesti siseasjadesse, kukutanud läbi demokraatliku rahvahääletuse, mõjutanud siinseid poliitikuid ja erakondi ning sisuliselt riigipöörde läbi viinud, eesmärgiga hakata suunama ühe suveräänse riigi poliitikat liberaalse agenda järgi. Eriline on ka olukord, kus peale rahvuskonservatiivse EKRE Eestis sisuliselt opositsiooni polegi, sest sotsid on asunud koalitsiooni puudli rolli ning Isamaa “parempoolsed” tirivad seda erakonda samuti Brüsseli suunas.