Eestlased saavad Soomes tööd tehes petta – nagu ukrainlased Eestiski

Eesti, Uudised,
©UU
Põhiliselt käiakse võõrsil ehitustöid tegemas.

Koroonakriisi ajal on Soome tööandjad hakanud Eestist tööjõudu palgates rohkem reegleid rikkuma ja seadustest mööda hiilima, vahendas ERR.

“Märtsikuust saadik on olnud probleeme sellega, et tööandja saadab töötajad koju, sest tööd pole anda, ning lõpetab lepingud päevapealt – see on Soomes täiesti ebaseaduslik,” kirjeldas Soomes töötavaid eestlasi juriidiliselt nõustav Leeda Ennok.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Harvad pole ka need juhud, kui tööandjad petavad tundide arvestusega ega väljasta palgalehte.

“Palju probleeme on sellega, et tööandja jätab maksud maksmata ja tööline vastutab paraku selle eest. Maksuamet nõuab need maksud temalt sisse, kui tal ei ole esitada palgalehti, kust on näha, et on palgast vähendatud tulumaks ja muud riiklikud maksed. Kui tööandja on pankrotti läinud, ei ole neid enam kuskilt ka võtta.”

Soomes on tööl erinevatel andmetel kuni 100 000 Eesti inimest.

Sarnaste probleemide otsa ka Eestis töötavad ukrainlased, kellelt sageli nahk üle kõrvade tõmmatakse ja kuna paljud töötavad siin  mustalt, siis pole neil ka mingit õigust midagi nõuda.

One commentOn Eestlased saavad Soomes tööd tehes petta – nagu ukrainlased Eestiski

 • Avatar

  Jajahh, kole lugu küll…
  Nii, kui siinsed eestlased koos mõne kohaliku ja Soome ärikaga avasid orjussesaatmise, siis esmalt pöörduti Töötukassa ja CV Online poiole, et need ei avaldaks petturite töökuulutusi.
  Tulemus oli null, sest “meie ei saa midagi teha”.
  Edasi selgus, et needsamad rikuvad inimeste elektroonilised tööraamatud, et ei peaks midagi maksma, kirjutades sinna koledaid asju.
  Maksu ja Tolliamet teatas, et kui ei meeldi, kaevaku petetud kohtusse, nemad neid kandeid ei muuda.
  Tööinspektsioon, kel on kande muutmise õigus soovitas põhjalastud riiulikad, st firmad petetutel oma raha eest ennistada Äriregistris ja siis kohtus vaielda, Kellega vaielda- see on senini üsna selgusetu.
  Kui selgus, missuguse mažtaabiga pettused toimusid ja et seda aitab läbi viia õigusbüroo, kus produtseeritakse võltsitud avaldusi jms tehti avaldus politseisse.
  Uurimist ei algatatud, et pole olemas.
  Ringkonnaproks ka ei alustanud.
  Riigiproks kirjutas mingi ilukirjandusliku ulmeloo luues lausa uudse füüsikakäsitluse ja keeldus.
  Asja põhjus oli oletatavasti see, et õigusbüroos istus 16 aastase riigiametniku staažiga endine tubli riigiametnik, ehk väga oma inimene.
  Eesti omad petavad, soomlased harva.
  Ja nagu võis järeldada, siis on sellega päri ka seesama õigusriik.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused