Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eestlasi jälle Europarlamendis rünnanud Toom võrdles Ida-Virumaad Sudeedimaaga, ähvardades Eestit sama saatusega

-
17.02.2023

Ajal, kui eesti poliitikud on teineteise kõri kallal ja süüdistavad teineteist kremlimeelsuses, Eesti kremljadid juba lausa märatsevad, rünnates Eestit ja eestlasi ning ähvardades meid Putini okupatsiooniga.

Eurosaadik ja keskerakonna aseesimees Yana Toom esines esmaspäeval Europarlamendis ja ründas Eestit (mida ta esindab!) ja teisi Balti riike järjekordsete süüdistustega venekeelse elanikkonna õiguste rikkumisest. Niivõrd ametlikult eurotribüünilt kõlas see nagu indulgents Putinile, kui too otsustaks Eestit rünnata.

https://www.youtube.com/watch?v=I3twiTGMj3A&feature=youtu.be

„Ma pean tuletama meelde, et sajad tuhanded eurooplased on heidetud üle parda. Sadadel tuhandetel kodakondsuseta inimestel Baltimaades ei ole õigust hääletada ei parlamendi- ega eurovalimistel, Läti mittekodanikud ei oma õigust hääletada isegi kohalikel valimistel. Ja ma räägin inimestest, kes sündisid ja kasvasid nendes riikides,“ ütles Toom, nõudes kõigile valimisõigusi, ja kohe.

Mõni päev tagasi debateeris Toom vene Postimehe TV-s Hendrik Aguriga nii raevukalt ja matslikult, et haritud pärisvenelastel, keda on Eestis niigi vähe, oli ilmselt kohutavalt piinlik.

Lisaks ilmus täna rus.postimehes arvamuslugu „Yana Toom – Riina Solmanile: teie isiklikult olete julgeolekurisk Eesti jaoks“.

Ausalt öeldes ei viitsi tõlkida põhjalikumalt seda rünnakut eesti riigi ja isiklikult proua Solmani vastu (kes omakorda on viimasel ajal lubanud päris palju inetusi EKRE aadressil, aga hetkel ei puutu see asjasse).

Toom tõmbab otsese paralleeli Ida-Virumaa venelaste ja Sudeedimaa sakslaste vahel ja ähvardab samasuguste tagajärgedega ehk okupeerimisega. „Meie praegune valitsus tõukab Ida-Virumaad maniakaalse kangusega Putini embusesse,“ kirjutab eurosaadik, süüdistades „Seedereid, Lukaseid, Kallaseid ja Solmaneid“ heade inimeste estoniseerimises. Tema arvates on hüpersilmakirjalik Solman, kes pole põhiseadustki lugenud, valmis sülitama demokraatia peale.

Яна Тоом – Рийне Солман: вы лично – риск безопасности Эстонии (postimees.ee)

Kusjuures see kõik toimub sünkroonis interliikumise Koos/Vmeste pealike avaldustega, kes on jõudnud juba selleni, et vene sõdurid langevad Ukrainas selle eest, et eestlased Eestis saaksid elada rahus.

Nii et ajal, kui eesti erakonnad mustavad teineteist ja ühtlasi ka Eestit ja eestlasi, teevad kremljadid sama: mustavad eesti erakondi, Eestit ja eestlasi.

Kõige huvitavam on see, et kõik järjekordsed Toomi estofoobsed avaldused vaikib peavoolumeedia maha, hommikust õhtuni mustates EKRE-t ja andes tollelesamale Toomile piiramatult trüki- ja ekraanipinda mõlemas keeles.

Ivan Makarov