Eestlaste arvamus Rootsist on halvenenud

Eesti,
- Updated
Flag_of_Sweden.svg

Eestlaste suhtumine Rootsisse on küll valdavalt positiivne, kuid siiski viimastel aastatel selgelt halvenenud, selgus reedel avaldatud uuringu tulemustest.

Kui aastal 2009 leidis 43 protsenti küsitletutest, et Eesti peaks kindlasti Rootsilt eeskuju võtma ja õppima, siis 2016. aastal leidis sama 25 protsenti Eesti inimestest, keda Turu-uuringute AS Rootsi saatkonna, Rootsi Instituudi ja Telia tellimusel küsitles.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Küsimusele, mis on inimeste suhtumist halvendanud, vastas 85 protsenti uuringus osalenutest, et nendeks on kaitseküsimused, põgenike ja immigratsiooniteemad. Üheksa protsenti tõi põhjusena esile Rootsis valitsevad perekonnaväärtused, suhtumise samasooliste kooselusse ja seksuaalähemustesse. Seitse protsenti nimetas isiklikke kogemusi Rootsi tööturul ja 14 protsenti muid teemasid.

Kõige positiivsema hinnangu andsid küsitluses osalenud Rootsi sotsiaalsüsteemile ja keskkonna olukorrale, kõige negatiivsema olukorrale Rootsi immigratsiooni-, kaitsepoliitika ja seksuaalvähemustega seotud teemadele.

Turu-uuringute AS viis küsitluse läbi ajavahemikus 29. märtsist kuni 12. aprillini. Selle käigus küsitleti 1002 inimest alates 15 aasta vanustest.

BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused