Eestlaste ja meeste hulgas on EKRE populaarsus kõrge

Eesti,
- Updated
Anname tuld!

Eestlaste seas oli septembris jätkuvalt populaarseim parteid Reformierakond ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond Kantar Emor BNS-i ning Postimehe tellimusel läbi viidud erakondade toetuse uuringust.

Reformierakonda toetas 30,2, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) 20,8, Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda (SDE) 20, Keskerakonda 10,7, Vabaerakonda 7,5 ning Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) 7,1 protsenti. Allapoole valimiskünnist ehk 5 protsenti jäid erakond Eestimaa Rohelised 2,2, Eesti Iseseisvuspartei 0,8 ja Rahva Ühtsuse Erakond 0,7 protsendiga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Meestest toetas Reformierakonda 24,7, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) 21,8, Keskerakonda 18,1, Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda (SDE) 16,1, Vabaerakonda 8,6, Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) 6,3 protsenti. Ülejäänud parteid jäid allapoole valimiskünnist, mis on 5 protsenti. Näiteks erakonda Eestimaa Rohelised toetas meestest 2,5 ja Eesti Iseseisvusparteid 1,8 protsenti.

Ilmselt oleks Konservatiivse Rahvaerakonna toetus eesti meeste hulgas ilmselt veelgi kõrgem, kuid seda pole uuringus välja toodud.

Erakondade reitinguprotsendid on näidatud nendest, kellel on erakondlik eelistus, seega “ei oska öelda” vastanute protsent elimineeritakse. Antud andmete näitamise viis muudab erakondade reitinguprotsendid võrreldavaks riigikogu valimiste tulemustega.

Kokku küsitles Kantar Emor 8.-14. septembrini veebiintervjuude teel 1206 valimisealist kodanikku vanuses 18-74 aastat.

BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused