Eestlaste tagasiränne oli, on ja jääb eestluse hoidmisel esmatähtsaks

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Reisilaevad peaksid eestlasi koju tooma, mitte ära viima.

Enne valimisi on mitmed erakonnad kaaperdanud Kalevipoegade tagasitoomise teema, mis EKRE-l on alati olnud eluliste teemade nimistus esikohal.

EKRE valitsemisprogrammis on kindlalt sees eestlaste osatähtsuse ja üldarvu kasvatamine riigis ning üheks eesmärgiks selle teostamisel on nn Kalevipoegade ehk siis kõigi võõrsile tööle läinud eestlaste koju toomine. Selleks tuleb kõigepealt lõpetada odava tööjõu sissevedu, mis lööb alla Eesti keskmise palga. Riigi eesmärgiks peab aga olema, et keskmine palk tõuseks ja et omamaistel töökohtadel saaksid inimesed töötasu üle selle.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kindlasti peaksid tagasirände töökohad olema erasektoris, sest riiklikud töökohad pole lisandväärtust tootvad, vaid tähendavad sisuliselt riigi ja maksumaksja raha ümbertõstmist. Pärast valdade liitmist tõstsid ühinenud omavalitsuste juhttegelased nagunii oma palgad kõrgustesse, väitega, et ka tööd tuli kõvasti juurde – jõukamate valdade-linnade juhtide palgad on nüüd riigikogulastega võrdsed või suuremadki.

Noortele peredele pakub EKRE välja nii eluasemelaenu osalist kustutamist iga lapse sünniga kui ka oma metsatuka andmist riigi poolt RMK süsteemist, et oleks võimalik selle abil nii kodu luua, kui ka see laenutagatisena kodu ostuks kasutada. See käib kõigi, nii naasvate kui siin elavate noorte perede kohta. Maapiirkondades alustavatele ettevõtjatele annaks riik aga stardikapitali, seda mõistagi kaitsemehhanismidega, mis tagaks, et see ikkagi õigeks otstarbeks ära kasutatakse. Välismaale läinud inimesed on tavaliselt üle keskmise ettevõtlikud ja neist võivad riigi abiga kodukandi edasiviijad saada.

Kindlasti tuleb EKRE-l kord ära lahendada Soomes välja teenitud pensionide teema, mida erinevate maksusüsteemidega riikides eraldi käsitletakse. Eestis vaadeldakse Soome kogumispensioni välismaal teenitud tuluna ja maksustatakse 20%, mis on sisuliselt topeltmaksustamine. See eestlaste teenitud raha tuleb teistkordsest mahakärpimisest vabastada.

Need pole ainsad rahvuskonservatiivide ettepanekud, vaid väike lühitutvustus mõnedest neist. Tagasirände küsimus on Eestile väga tähtis ja EKRE kavatseb selle võimule tulles kohe südameasjaks võtta, et eestlased, kes tahavad koju naasta, seda ka teha saaksid, kaotamata seejuures võimalust korralikult teenida, kuid siis saavad nad seda teha juba kodumaal.

Seda peab toetama ka regionaalpoliitika. Mõne aja eest hoiatas üks Võrumaa arenguprojektidega seotud inimene lasteaedade ja väikekoolide sulgemise eest laste vähesuse tõttu — hetkeolukord on küll halb, kuid kui kord hakkavad inimesed maale tagasi tulema, tahavad nad, et need oleksid juba ees olemas.

Nii ongi. Kui noor pere tuleb maale elama, siis peaks infrastruktuur juba ees ootama, eriti kõik lastega seotu. Suletud koole uuesti avada on keerukam kui olemasolevaid alles hoida, seda enam, et kooli ja lasteaia olemasolu on eelduseks, et pere üldse maale tuleks, mitte vastupidi.

Eestlaste tagasitoomine on täiesti teostatav, kuid siiani pole seda tehtud kas huvipuuduse või pigem ka globalistliku rahvastiku väljavahetamise kavatsuse tõttu, milles senised valitsused on kaasa löönud. Et see vandenõuteooriaks ei jääks, siis tuleks meelde tuletada president Kaljulaidi arvamust, et eestlane olla võib igaüks — ja need “uued eestlased” aina saabuvadki Aafrikast ja Ukrainast.

Paljud eestlased on oma elu võõrsil sisse seadnud ega kavatse enam naasta. See on valikute küsimus. Igal juhul tuleb ka neile näidata, et neid oodatakse koju ja kui see soov tekib, siis ütleb riik neile “Welcome” asemel “Tere tulemast koju!”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused