Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eeva Helme Metsaküla kooli sulgemise otsusest: rahvuse hävitamisest on saanud Eestis “püha üritus”

-
29.06.2023
Eeva Helme
© UU

Tallinna ringkonnakohtu määrus Metsküla kooli esialgne õiguskaitse tühistada tähendab seda, et kehtib Lääneranna vallavolikogu märtsikuine otsus ja Metsküla kool paneb sellest sügisest uksed kinni. Lisaks otsustas kohus lubada sulgeda klasse ka Virtsu koolis Läänemaal. Kõik lapsed tahetakse suunata Lihula kooli.

Lääneranna vallavolikogu opositsiooni kuuluv Eeva Helme (EKRE), kes on võidelnud kooli püsimajäämise eest, kirjutab: „Peagi kogunetakse Eestis taas laulukaare alla, tänavuse peo pealkirjaks on “Püha on maa”. Need samad Metsküla kooli lapsed teevad sel nädalal Tallinnas tantsupeo proove. Viimasel ajal meil riigis tehtud otsused, mh mitmed kohtutest saadud otsused, vastu võetud ja välja kuulutatud seadused, seniste suurperede toetuste kärpimine jne, ei jäta enam kuigi palju ruumi muule arusaamale, kui et see tegevus on süsteemne hävitamaks eesti rahvust, -keelt, -kultuuri ja meie pärandit. Sellest on kujunemas meie „püha üritus“.“

Virtsu kooli otsuse valguses kommenteeris ta nii: “Kõigepealt paneme kaks kooli kinni, sulgeme kolme kooli viimased astmed ja siis?”

Tuleb nentida, et lapsi polegi päriselt võimalik Lihula kooli õpingutele saata! Terviseameti kommentaar: “Terviseamet asus siiski seisukohale, et enne uue koolimaja valmimist pole mõistlik õpilaskonda suurendada. Soovituse tegemisel võttis amet arvesse vallavalitsuse auditi, mille kohaselt on hoone moraalselt ja füüsiliselt vananenud: seintes on praod, maja on vajunud, ei pea sooja ning küttesüsteem ei tööta korralikult.””