Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ei lähe mitte: kultuuripealinn Tartu 2024 ehib end vikerkaarevärvidega, aga Eesti lipu sünnipäev jäi tähelepanuta

-
29.06.2023
Tartu 2024 logo

Kogu Lõuna-Eestit hõlmava kultuuripealinna kampaania Tartu 2024 korraldajad soovivad kampaania suunata LGBT-liikumise toetamisele.

Nn pride’i-sümboolikat eksponeeritakse kultuuripealinna Facebooki-lehel ja lubatakse see üritus tuua järgmisel aastal Tartusse. Paljudele lõunaeestlastele on säärane suundumus aga vastumeelt. EKRE Otepää osakond asus selle vastu jõuliselt protestima ja nõudis vallavalitsuselt otsest pöördumist sihtasutus Tartu 2024 poole.

EKRE liige Mare Raid esitas Otepää vallavalitsusele 12. juunil teabenõude, kus küsis muu hulgas: “Kas Otepää vald [projekti Tartu 2024] koostööpartneri ja rahastajana aktsepteerib, et selle projekti raames on korraldajad võtnud nõuks ümber kirjutada meie kultuuriruum, kehtinud tavad, kombed ja traditsioonid?” Lisaks on Otepää ekrelased nördinud, et kultuuripealinna projektis ei kajastu kuidagi 2024. aastal saabuv Eesti lipu õnnistamise 140. aastapäev.

Vallavalitsus tunnistas vastuses teabenõudele, et SA Tartu 2024 ei küsinud Pride’i-logo kasutuselevõtuks mingil viisil Otepää valla arvamust ega nõusolekut. “Facebooki 12-värvilisest logo saime teada juhuslikult sotsiaalmeediat sirvides,” teatas vallavanem Jaanus Barkala.

Arvestades olukorra tõsidust, mõistis ka vallavalitsus vajadust teha ametlik päring SA Tartu 2024-le. 26. juunil sihtasutusele ning kõigile Kagu-Eesti omavalitsustele edastatud pöördumises leiab ka vallavalitsus, et Tartu 2024 prioriteedid on äärmiselt küsitavad. “Praegu on kahjuks jäänud mulje, et Tartu 2024, mis peaks olema kogu Eesti üks suuremaid visiitkaarte ja Lõuna-Eesti omavalitsuste kultuuri eestkõneleja, teeb valiku vikerkaarelipu kasuks. Tartu 2024 sotsiaalmeedia kontol kajastatakse Baltic Pridel osalemist, kuid Eesti lipu sünnipäev jäetakse tähelepanuta,” teatas vald oma pöördumises.