Ei vabadusele, jah valedele: noorreformari juhitav kamp süüdistas valet poliitikut ja Delfi lasi süüdimatult selle lendu

Eesti,
©Uued Uudised
Delfi on Eestis küll enimloetud, kuid kõige väiksema usaldusega portaal.

Unustage objektiivne ajakirjandus, unustage allikakriitilisus, unustage niinimetatud faktikontrollid. Järgnev on Reformierakonna ja Delfi koostöös valminud õpikunäide sellest, kuidas saab fabritseerida libauudist ja sellega hävitada inimesi. Eile avaldas usaldusväärsuse ammu kaotanud Delfi libauudise sellest, kuidas Toompea ees protestinud vikerkaareliputajad liikumisest “Jah vabadusele, ei valedele” süüdistasid ühismeedias EKRE saadikut Tiit Kala sõimus, sõim seisnenud selles, et neile oli öeldud „pederastid“.

Liikumise kodulehe postituse all kommentaariumis on välja toodud EKRE saadiku Tiit Kala pilt ja nimi, kuid Delfiga kõneldes ei osanud süüdistaja enam nii konkreetselt nime ja nägu kokku viia. „Kindel oli protestija selles, et tegemist oli pigem vanemaealise mehega, kes sõitis suuremapoolse autoga,“ kirjutas Delfi ajakirjanik Greete Palgi, kelle nimi artikli juures puudub.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Üks EKRE saadikutest hõikas küll autoaknast “Pederast!”, kuid üldiselt oli soe vastuvõtt,“ kirjutati kommuuni seinal. Ja kui kommentaariumis hakati nõudma, kellega täpselt tegu oli, toodi välja Tiit Kala nimi ja pilt.

Tõde on aga selles, et Tiit Kala ei käigi tööl autoga ning kuulis sellest absurdsest ja solvavast süüdistusest teel Lõuna-Eestisse rongis, kui lapsed talle helistasid.

Tiit Kala on üks rahulikumaid saadikuid üldse ning tema sõnavaras pole isegi sellist sõna, millele viidati.

See ei takistanud nimetatud kommuuni teda ja EKRE-t häbimärki löömast, asjasse täiesti mittepuutuvat inimest mõnitamast, talle haiget tegemast, teda häbistamast ning kõigele lisaks niinimetatud ajakirjanikul sellest libauudist treimast.

Selle kommuuni haldaja ja looja nooreformierakondlane Gasbar Shabad, kes ütles selle peale, et ega tema ka ei teadnud, kes see täpselt oli, aga eks ta EKRE-st oli keegi. Ja luges selle peale veel mitme saadiku nime ette. See teadmatus ei takistanud teda lahmimast.

Nõudmisele, et Tiit Kala ees vabandataks, ta ei reageerinud. Küll aga koristas koheselt Tiit Kalale viitava kommentaari ära.

“Jah vabadusele, ei valedele” mõneliikmeline kamp käib meelt avaldamas igal neljapäeva lõunal Stenbocki maja ees. Et eile jäi korraline pressikonverents ära, toimus käramine Toompea lossi ees.

Delfi ajakirjanik Greete Palgi ütles, et tema tegi kõik nii, nagu ajakirjanik tegema peab – korjas sotsiaalmeediast postituse ja andis süüdistatavale sõna kommentaariks.

See näitabki selgelt meie meedia tegutsemismustrit ja usaldusväärusetust, sest sel moel võib fabritseerida ükskõik, millist lugu ükskõik, millise inimese kohta. Määrida ta nimi lihtsalt mõne klahvivajutusega ära ja keegi ei vastuta selle eest

Loomulikult ei nõustunud Palgi seda artiklit veebist ära koristama ega ka Tiit Kala ega EKRE ees vabandama. Kaevake Pressinõukogusse, kui tahate, jäi noorajakirjanikul ülbust veel ülegi.

Pressinõukogu on meediaettevõtete liidu eneseregulatsooniga tegelev kogu, kes langetab süüdistuste peale kas taunivaid või õigeksmõistvaid otsuseid, mis tuleb vastaval väljaandel avaldada. Peale selle muid sanktsioone pole ett nähtud, seega on see suhteliselt mõttetu tegevus.

Mis puutub Reformierakonna noortekogu välissekretäri Gasbar Shabadi, siis on ta EKRE vastase võitluse võtnud oma elutööks.

Aarne Mäe

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused