EKRE aitas Riigikogus vastuvõetud relvaseaduse muudatustest osa piiranguid välja visata

Püstol

Riigikogu kiitis kolmapäeval 52 poolt- ja 33 vastuhäälega heaks kolmandal hääletamisel olnud “Relvaseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu”.

Poolthääled andnud EKRE saadikutest on asjaga otseselt seotud kaks, Uno Kaskpeit on seadust menetlenud õiguskomisjoni aseesimees ja Henn Põlluaas esitas erakonna poolt parandusettepanekuid. Nende hinnangul olid positiivseteks seadusesse sisse läinud muudatusteks senisest mõnevõrra suurema arvu padrunite kodus hoidmise, samuti summutite kasutamise ning rohkemate relvahoiukohtade lubamine, aga ka see, et laskepaikades tohib padruneid müüa.

“Kui see meie lauale pandi, siis kaudselt oli eelnõu tegelik eesmärk korjata rahvalt relvad käest. Seadus oli täis erinevaid põhjendamatuid piiranguid. Täna võib öelda, et tõepoolest, seadus on läinud paremaks,” rääkis EKRE saadik Henn Põlluaas kõnetoolist. Tema hinnangul on väga palju rumalusi, mis seal sees olid, suudetud ümber teha või nende seaduseks muutmist vältida. Nii näiteks seostati kõiki neid piiranguid kuritegevuse ja terrorismi tõkestamisega.

“Isegi statistilised näited, mis olid toodud, püüdsid väita, justkui meil Eestis lokkaks Metsik Lääs ja oleks vallandunud tohutu tulirelvadega sooritatud kuritegevuse ja õnnetuste laviin. Täpsustamisel aga selgus, et tegelikult ei käi jutt üldse legaalsetest relvadest. Kõige kurvem ongi see, et just nimelt terrorismi ja kuritegevuse piiramise varjus taheti piirata legaalseid relvaomanikke, ausaid ja lojaalseid kodanikke. Me teame ka seda, et Euroopas ja mujal maailmas sooritatud terroriteod ei ole sooritatud mitte legaalsete relvadega, vaid illegaalsetega,” väitis Henn Põlluaas.

Need sätted, mis said muudetud ja täiendatud ning teevad EKRE saadiku sõnul seaduse paremaks ja mõistlikumaks, jõustuvad 1. juulist. “Siseministeerium on lubanud – või ähvardanud – tulla seaduse muudatusettepanekutega veel sügisel tagasi ja lisaks ka nendega, mis Euroopa Liidu direktiiviga seoses meile lauale tulevad. Nii et kuigi me ei ole  selle seadusega päris rahul, toetas Konservatiivne Rahvaerakond siiski selle vastuvõtmist just nimelt selle tõttu, et osa positiivseid asju jõustub juba varsti. Loodan, et sügisel saame ka ülejäänud ebakohad ära parandada. Need on kitsaskohad, valeregulatsioon ja ülereguleerimine, mida ühes vabas ühiskonnas, kus me peaksime enda kodanikke usaldama, ei tohiks teha,” arvab Henn Põlluaas.

EKRE soovib edaspidi relvaseadusesse sisse suruda veel suuremat lubatud padrunite arvu, öö- ja lasersihikute lubamist, gaasirelvade keelu alt äravõtmist ja relvaeksami teoreetilise osa andmist vaid eesti keeles.

Kommentaarid