EKRE arvates on Eesti juba pikemat aega põhiseaduslikus kriisis

Eesti,
©Ingmar Muusikus/Scanpix
Eesti riik on rahvusriik ja kõik katsed suveräänsust käest anda on käsitletavad riigireetmisena.

Üha rohkem poliitikuid jõuab tõdemusteni, mille on varem välja öelnud EKRE poliitikud – Eesti on igakülgselt põhiseaduslikus kriisis, millest päästab vaid rahvusriigi ideest lähtumine.

“Keskerakonna valitsus ja president on oma ponnistustega Marrakechis rändeleppele toetus anda tekitanud põhiseadusliku kriisi,” väitis EKRE esimees Mart Helme. Ta hoiatab ka kõikvõimalike vangerduste eest, kus heakskiitu andma võidakse saata mõni ametnik, kelle pole selliseks sammuks mingit õigust, nagu ka pole sellist mandaati kogu rahva eest nõustuda ei presidendil ega välisministril.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nüüd on ka põhiseaduse üks loojaid Liia Hänni tõdenud, et peaminister Ratase stsenaarium ühineda Marrakechis rändeleppega Riigikogu otsuse alusel ilma valitsuse mandaadita tõotab paisata Eesti tõelisse põhiseaduslikku kriisi. EKRE hinnangul on see kriis juba ammugi käes, sest välisminister Mikser ja president Kaljulaid on juba erinevatel rahvusvaheliste koosolemistel selleks õigust omamata lubadusi jaganud. Hääletamine Riigikogus aga on sotside ja Keskerakonna katse leida ülekaalu toel kasvõi pisematki õigust Marrakechi sõita.

“Õiguspärane väljapääs praegusest olukorrast oleks panna ränderaamistikuga ühinemine valitsuses hääletusele. Ja kui valitsusliit selle tulemusel laguneb, siis on see väiksem õnnetus kui põhiseadusliku riigikorralduse segipaiskamine,” ütleb Liia Hänni sotsiaalmeedias.

Ka EKRE toonitab seda, et valitsuskriis pole Eesti riigile mingi katastroof, sest see on üks demokraatia väljundeid – katastroofiks võivad kujuneda hoopis rändeleppe heakskiitmise tagajärjed. Seetõttu saab mandaadi anda ainult rahvahääletus, mida EKRE tahab antud küsimuses koos Riigikogu valimistega läbi viia.

Põhiseaduslik kriis aga valitseb Eestis juba pikemat aega ja seda “tänu” suveräänsuse pidevale loovutamisele Brüsselile võimukartelli  poolt. Eesti Põhiseadus ütleb: “Eesti on iseseisev ja sõltumatu demokraatlik vabariik, kus kõrgeima riigivõimu kandja on rahvas. Eesti iseseisvus ja sõltumatus on aegumatu ning võõrandamatu.”

Kõigi seniste kartellierakondade valitsuste poliitika on aga viinud üha suureneva otsustusõiguse loovutamiseni Euroopa Liidule, mis tähendab kallalekippumist põhiseaduslikule riigikorrale. Ainus tee sellest väljapääsemiseks on EKRE tee – lähtuda Põhiseaduses kirja pandud rahvusriigi ideest.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused