Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE aseesimees Jaak Madison näeb erakonda lähiajal Eesti poliitikas suuruselt kolmandana

-
01.02.2018
Jaak Madison
© UU

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimehe Jaak Madisoni sõnul on EKRE  eesmärk olla järgmistel Riigikogu valimistel häälte saagilt esikolmikus ning saada uues Riigikogus vähemalt 20 kohta.

Eesti Rahvusringhäälingu veebisaates “Otse uudistemajast” ütles Jaak Madison välja mitmed EKRE-t puudutavad seisukohad, mida Uued Uudised alljärgnevalt ka vahendavad.

EKRE mõju kasvust: “Meie eesmärk pole tõusta ühe kuuga 20 protsendi peale, vaid kasvatada oma toetust iga kvartaliga üks-kaks protsenti. Selline järjepidev ülestöötamine kinnistab valijaid.”

EKRE toetajate sihtgruppidest: “Meie jõuline sõnum ja keelekasutus on tõesti meestele rohkem vastuvõetav, aga mis minu jaoks oli üllatav, meie toetus oli noorte valijate seas kasvanud 12-13 protsendile. Kerge tõus oli ka naiste seas. Ehk me tegeleme oma sõnumite korrigeerimisega ka nende valijagruppide seas, sest me oleme erakond kogu Eestile.”

Vastus selle kohta, miks on üldpildis esikohal just kolm erakonna tipptegelast: “See, et meie kolm paistame rohkem meedias silma, tuleneb ühelt poolt meie tööst Riigikogus. Ja see on küsimus ka meediale endale, kes ise helistab Madisonile või Helmetele, mitte meie inimestele piirkondades.”

EKRE väidetavast sallimatusest: “On kurioosne, et sallimatuses süüdistavad meid tihti inimesed, kes ise ei salli teistpidi arvamusi kui nende enda oma. Selline silmakirjalikkuses avaldus näiteks Tiit Ojasoo ja NO99 teatri puhul. Kujutage ette, mis juhtunuks, kui naisepeksja olnuks mõni EKRE lihtliige? Sellest räägitaks siiani. Aga kui selle sama NO99 juhtliikmed teevad maksumaksja rahaga tehinguid oma enda MTÜ-dega, siis kedagi see ei huvita. Päev läbi räägitakse vaid Kriegerist.”

Võimalikust koalitsioonist oravaparteiga: “Reformierakond peaks loobuma nõusolekust aktsepteerida järgmist immigrantide jaotuskava. Nad peaks nõustuma sellega, et kooseluseadus ei rakendu. Ja et Tartu rahuleping jääb kehtima ning praegu alla kirjutatud Eesti-Vene piirileppelt võetakse allkiri ja alustatakse uusi läbirääkimisi. Need on põhimõttelised tingimused, kus meie järgi ei anna. Aga ma arvan, et need tingimused pole Reformierakonna jaoks ületamatud.”

Praegusest peaministrist: “Jüri Ratasel on alati soov saada läbi kõikide osapooltega ja leida kuldne kesktee. Aga see on keeruline juba tema oma erakonnas, kus on nii rahvuslik kui ka vene pool. See on keeruline ka koalitsioonis, kus on vastandlikud IRL ja sotsid. Siin heast soovist ja inimlikust tahtest alati ei piisa. Need kombinatsioonid, mis ta oma erakonna sees ja valitsuses on kokku langenud, pole tema natuurile soodsad.”

Ettevõtjate mõneti soosivast suhtumisest sisserändesse: “Teatud tüüpi ettevõtjad või liidud teevad küll lobby-tööd, aga seda ei kosta üle-eestiliselt. Raplamaa ehitusettevõtja ei helista poliitikule, et suurendage sisserändekvooti. Meile tuleb igal aastal viis-kuus tuhat inimest endistest NLiidu riikidest, ennekõike Valgevenest ja Ukrainast. Nad tahavad siia tulla küll. Sisserändekvoodi lõdvendamine selles kontekstis viiks meie rahvastiku tasakaalust välja.”