EKRE auesimees, president Arnold Rüütel kiidab kolmepoolsed läbirääkimised heaks

Eesti,
©Martin Ahven/Õhtuleht
Presidendipaar Arnold ja Ingrid Rüütel. Nende sõna on rahvusmeelsele eestlasele endiselt toeks.

Intervjuus ERR-ile ütleb president Arnold Rüütel, et EKRE ja Isamaa ühes valitsuses aitaks kaitsta Eesti rahvuslikke huve ning ka teistsuguste vaadetega Keskerakond on ilmselt valmis sellega kaasa minema.

Presidendi arvates moodustavad isamaalased ja rahvuskonservatiivid kokku tugeva rahvusmeelsete mõtete maailma. “Summa summarum arvan, et sellises (Keskerakonna, EKRE, Isamaa – toim) valitsuses oleksid Eesti rahvuslikud huvid kaitstud,” rääkis Rüütel ERR-ile.

Staažikas poliitik hindab kõrgelt Mart Helme kogemusi ning uue valitsuse väljakutseteks nimetab ta sündivust, rahvuslikku kapitali ja maavarasid. Rüütli hinnangul on Eesti olnud liiga kaua väliskapitali tõugata ja soodustama peaks kodumaist; talle teeb suurt muret ka madal sündivus ja seda eriti olukorras, kus idast tuleb võõrtöölisi kontrollimatult sisse.

“Eesti riik ei peaks ehitama oma elu sellistele alustele,” ütles Arnold Rüütel, kelle hinnangul tuleks töökäte tuleks leevendada välismaal elavate ja töötavate eestlaste koju toomisega. Presidendi hinnang on eriti oluline selle taustal, et tema on ise Nõukogude ajal neid protsesse pealt näinud. Ta ei poolda ka kodakondsuse andmise tingimuste lõdvendamist.

Allikas: ERR

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused