Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE: Delfi vahendab valimistulemuse mõjutamiseks libauudiseid! Erakond pole mitte kunagi suhelnud võimalike välismaiste rahastajatega!

-
19.02.2023
Libauudis valimiste mõjutamiseks.
© UU

Vastuseks Delfis avaldatud artiklile “Politico: Wagneri eraarmee boss Prigožin plaanis 2019. aastal EKRE kaudu infooperatsiooni” teatas erakond oma ametlikul sotsiaalmeediakontol, et erakonnal ei ole kunagi olnud ühtegi kontakti välismaiste rahastajatega.

EKRE teatas:

“Mida lähemale tulevad valimised, seda intensiivsemaks muutuvad valimistulemuse mõjutamiseks korraldatavad infooperatsioonid. Heaks näiteks on Delfi/Politico täna õhtul avaldanud artikkel, kus püütakse Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda meelevaldselt ja ilma ühegi näite või faktita siduda Kremli või Putiniga.

Erakond kinnitab:

EKRE ei ole ärimeestelt kunagi raha küsinud ega saanud.
EKRE ei ole mitte kunagi suhelnud võimalike välismaiste rahastajatega.
Mitte kordagi ei hoiatanud Kaitsepolitsei või välisluure 2019. aastal, mil erakond oli valitsuses, et mõni kahtlane isik tahab erakonnaga ühendust võtta või on üritanud erakonnale läheneda.

Peame kahetsusväärseks, et Eesti ajakirjandusväljaanded osalevad kontrollimata teavet vahendades ise infooperatsioonis, mille niidid viivad suure tõenäosusega Kremlisse. Aastaid on Kreml olnud huvitatud just nimelt rahvuslike jõudude diskrediteerimisest. Ka antud libauudise levik on kasulik Kremlile, sest nii saab õõnestada rahvuslike jõudude jõudmist Riigikokku.

Ei saa siiski välistada, et äkki on info allikad eksinud erakonna nimega… Alles hiljuti saime teada, et 2019. aastal ajal sai eurovalimiste jaoks Kremliga seotud kriminaalsetelt ärimeestelt raha sotsiaaldemokraat ja Riigikogu praegune kaitsekomisjoni juht Raimond Kaljulaid.

UU