EKRE ei taha olla Tartu üldplaneeringu eelnõu suhtes põhjendamatult kriitiline, vaid esitas edasiviivad ideed

Eesti,
©UU
Ruuben Kaalep

EKRE kohalik ringkond esitas eile omalt poolt ettepanekud Tartu linnas käimasolevale üldplaneeringu avalikule väljapanekule. Ettepanekute esitamisele eelnes mitme nädala jooksul arutelu ringkonna liikmete hulgas, millest ringkonna juhatus võttis kokku peamised üldplaneeringut puudutavad seisukohad.

Ettepanekute seas on järgnevad põhimõtted, millest Tartu EKRE hinnangul peaks kogu üldplaneeringu koostamine lähtuma:

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Üldiste põhimõtetena peame vajalikuks, et
• Tartu rahvastikupoliitika lähtuks rahvuslikest aadetest ja ei võimaldaks põlisrahvastiku osakaalu langemist
• Tartu elamuehitus ei oleks suunatud ümberkaudsete valdadega konkureerimisele, vaid noorte perede maale suundumist nähtaks positiivse arenguna
• kesklinna parkide hoonestamine oleks mõeldav üksnes sõjaeelse hoonestuse taastamise puhul
• vanalinna uutele hoonetele kehtiksid arhitektuuristiililised nõuded, mis lähtuks vanalinna klassitsistlikust omapärast
• uusi elamukvartaleid ei tohiks planeerida rohealadele

“Targalt läbimõeldud üldplaneering on hea elu- ja majanduskeskkonna eelduseks. Tartul on hea rahvastikustruktuur, mis nõuab maksimaalset realiseerimist. Oleme 20–29-aastaste suure osakaalu ja jätkuvalt positiivse loomuliku iibega linn. Hea üldplaneering saab luua perede soovide elluviimiseks soodsaid tingimusi ning toetada Tartu arengut,” ütleb EKRE Tartu ringkonna esimees Merle Kivest.

“Meie eesmärk pole olla linnavalitsuse eelnõu suhtes põhjendamatult kriitiline, vaid esitada konstruktiivseid ideid, kuidas üldplaneeringut parandada,” leiab EKRE Tartu ringkonna juhatusse kuuluv riigikogu liige Ruuben Kaalep. “Nii toomegi välja, kuidas paremini siduda erinevad linnaosad Tartu tasakaalustatud arengusse, arvestada elanike soove Raja pargi uusarenduste või Kvissentali silla küsimuses ning säilitada sadamaraudtee koridor säästliku tulevikutranspordi tarbeks.”

Tartu linnavalitsus on üldplaneeringu avaliku väljapaneku lõpuks määranud 16. augusti. Selle kuupäevani saavad kõik tartlased esitada oma arvamusi üldplaneeringu kohta Tartu linna kodulehel, tava- või e-kirjaga. Kehtestatav üldplaneering suunab Tartu linna arengut kuni 2040. aastani.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused