Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE esimehe Mart Helme populaarsus võimaliku peaministrina tegi taas tõusu

-
21.09.2018
Mart Helme on tunnustatud poliitik nii oma erakonnas kui ka kogu ühiskonnas.
© UU

EKRE esimeest Mart Helmet soovib peaministrina näha 11 protsenti valimisealistest kodanikest, mis on kahe protsendipunkti võrra eelmisest küsitlustulemusest kõrgem.

Turu-uuringute aktsiaseltsi järjekordne populaarsusreiting näitas küll EKRE kui erakonna toetuse mõningast langust, kuid midagi erilist selles pole, sest kuude lõikes on sellist kõikumist igal erakonnal olnud. Palju oleneb ju ka meediapildis püsimisest ja sündmustest, mis erakondi hetkel pildile tõstavad. Või nagu ütlevad poliitikud ise: “Hetkeline langus on loomulik, peaasi on, et see ei muutuks trendiks!” – ja seda ohtu EKRE-l pole!

“EKRE on oma valijaskonna nelja aastaga kahekordistanud, septembris toimunud kaheprotsendine langus on selle kõrval tühiasi,” ütles ka sotsioloog Juhan Kivirähk, kes soovitas rahvuskonservatiividel vähem käremeelselt probleemidele reageerida – paraku teeb EKRE EKRE-ks just ausus ja otsekohesus, mis mõjub teiste erakondade poliitkorrektsuse kõrval ehk tõesti järsult.

Mõju aga võis olla sellel, et Turu-uuringute AS küsitles 4. kuni 17. septembrini ERR-i uudistetoimetuse tellimusel näost-näkku meetodil 1000 inimest nende kodudes. On tõenäoline, et paljud inimesed hoidusid üles tunnistamast oma toetust EKRE-le. Kuigi uuringuagentuur ütleb, et kodune küsitlemine tegi uuringutulemused võrreldavaks Riigikogu valimiste olukorraga, jäi selles puudu siiski otsene privaatsuse moment, mis valimistel on suurem.

Helme kui peaministri toetuse kasvu samas kontekstis aga võib panna selle arvele, et selles osas oli tegu juba isikutega, mis jätab vähem mänguruumi – raske on eitada Mart Helme toetamist ja anda oma hääl näiteks Kaja Kallasele.

EKRE jaoks jagus teisigi julgustavaid momente. Nii näitas uuring, et 70% rahvuskonservatiivide valijatest läheks kindlasti valima – selles osas oli EKRE esikohal.

Erinevalt Margus Tsahkna hinnangust oma intervjuus ERR-ile ütleb sama portaal, et kõige vähem peavad Eesti 200 parteistumise pärast muretsema EKRE ja Keskerakond, kelle valijatest kaaluks selle ülesupitatava seltskonna poolt hääletamist vaid tühine osa. Tsahkna väitis teatavasti, et EKRE olevat hirmul, kuigi globalistliku Eesti 200 ja rahvuskonservatiivse EKRE valijad ei kattu.