Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE esitab kapo-komisjoni esimeheks Kert Kingo

05.02.2021
Kert Kingo
© UU

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) esitab julgeolekuasutuste järelevalvekomisjoni esimehe koha kandidaadiks Kert Kingo. Kingo juhib selle komisjoni tööd ka praegu, kuid ta võib jääda komisjoni esimeheks ka pärast EKRE opositsiooni minekut ja uut valimist. Põhjus on selles, et komisjoni kuulub igast fraktsioonist üks saadik.

Eelmises võimuliidus, kuhu kuulus ka EKRE, oli kolm osapoolt ehk komisjoni esimehe koha sai siis koalitsioon. Nüüd, pärast võimuvahetust on koalitsioonis aga kaks erakonda ning opositsioonis kolm parteid.

Opositsiooniparteide kokkuleppe pidamisel saab EKRE aseesimehe koha kultuurikomisjonis, maaelukomisjonis, riigikaitsekomisjonis ja esimehe koha julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjonis.

Sellele kohale erakond Kert Kingo uuesti esitada tahabki. Kingo läbimineku puhul saab otsustavaks, kuidas hääletab Sotsiaaldemokraatliku erakonna esindaja komisjonis, kelleks praegu on Ivari Padar.

Julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon on tegutsenud kõigi riigikogu koosseisude ajal ja see kontrollib kaitsepolitsei ja jälitustegevuse seaduslikkust.

Esimehe koha võib opositsioon saada ka teistes erikomisjonides – sotsid võivad saada esimehe koha korruptsioonivastases erikomisjonis ja Isamaa riigieelarve kontrolli erikomisjonis.