Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE esitab rahvusringhäälingu nõukogu liikme kandidaadiks Anti Poolametsa

27.10.2020
Anti Poolamets
© UU

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) esitab Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) nõukogu liikme kandidaadiks Anti Poolametsa.

Anti Poolamets soovib ringhäälingunõukogus seista selle eest, et ERR lähtuks oma tegevuses Eesti põhiseadusest ja ringhäälinguseadusest.

„Rahvusringhäälingul on oluline roll eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimisel. Ringhäälinguseaduse kohaselt tuleb hoolikalt jälgida poliitilise tasakaalustatuse nõuet. Muu hulgas rõhutab seadus ka seda, et rahvusringhäälingu eesmärk on väärtustada perekonnal põhinevat ühiskonnamudelit. Seaduses rõhutatakse ka tasakaalustatuse nõuet valimiste ajal ning enesestmõistetavalt tuleks seda järgida ka rahvahääletuse eelses debatis,“ ütles Poolamets.

„Kindlasti on minu jaoks olulised teemad ka inglise keele ja kommertslikkuse pealetung telekanalites. ETV ei pea erakanalitega vaatajate pärast võidu jooksma.“

Anti Poolamets on lõpetanud 2000. aastal Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ning 2010. aastal Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna ajaloo-osakonna.

Poolamets on aastaid tegutsenud õiguse ja ajaloo õppejõuna Sisekaitseakadeemias ja olnud 2000. aastate algusest rahvuskonservatiivse poliitika eestvedaja. Alates 2019. aastast on Anti Poolamets Riigikogu liige, kuuludes väliskomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni.

EKRE senine esindaja ERR-i nõukogus Urmas Reitelmann lahkus nõukogust omal soovil pärast eelmisel nädalal puhkenud poleemikat tema terava sõnakasutuse üle.