EKRE ettepanek katkestada Eesti-Vene piirileppe ratifitseerimine jõuab teisipäeval Riigikogusse

Eesti,
- Updated
©Reigo Teervalt/Õhtuleht
Eesti-Vene piir ei ole riigipiir, vaid on ajutine kontrolljoon.

Teisipäeval tuleb Riigikogus hääletusele Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ettepanek katkestada Eesti Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni vaheline piirilepingu ratifitseerimine ning võtta leppelt  allkiri tagasi.

EKRE Riigikogu fraktsiooni aseesimehe Henn Põlluaasa sõnul legaliseerib 2014. aastal sõlmitud piirilepe Vene Föderatsiooni poolse jätkuva okupatsiooni Tartu rahuleppe järgse Eesti Vabariigi aladel ja loovutab Narva tagused alad ja osa Petserimaast, ilma et Eesti saaks selle eest vähimatki kompensatsiooni.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Eestil puudub igasugune põhjus ja vajadus loobuda meile seaduslikult kuuluvatest aladest meisse vaenulikult suhtuva riigi kasuks,” leiab Põlluaas.

Põlluaasa sõnul on tänane hääletus piirileppe üle Riigikogus kui lakmustest, mis näitab ära, millised poliitikud ja erakonnad seisavad riigi territoriaalse terviklikkuse eest.

“Kui toetame Gruusia ja Ukraina territoriaalset terviklikkust ja mõistame hukka Venemaa agressiooni nendes riikides, siis peaksid poliitikud samast põhimõttest lähtuma ka Eestis. Eesti alade anastamist eristab Krimmi okupeerimisest ainult ajaline vahe.”

Põlluaasa sõnul looks Eesti-Vene piirileppe ratifitseerimise peatamine võimaluse pidada tulevikus läbirääkimisi Vene Föderatsiooniga lähtudes Tartu rahulepingu jätkuvast kehtivusest. “Putini Venemaa ei ole igavene,” märkis Põlluaas.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused