VIDEO: EKRE fraktsioon: Euroopa Liidu liikmesriikide otsustusõiguse kärpimine on lubamatu

Eesti,
- Updated

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Riigikogu fraktsioon peab lubamatuks Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni plaani suurendada Brüsseli kontrolli Euroopa Liidu liikmesriikide sotsiaal-, migratsiooni- ja majanduspoliitika üle.

Fraktsiooni liige Urmas Reitelmann luges Riigikogu vabas mikronis ette EKRE fraktsiooni poliitilise avalduse, milles juhtis tähelepanu von der Leyeni eelmisel nädalal Euroopa Parlamendi ees peetud traditsioonilisele aastakõnele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Oma kõnes lubas von der Leyen muu hulgas võidelda “vihakõne” ja “võõraviha” vastu ning Euroopa Liidu ühtse ja kohustusliku migratsioonipoliitika eest; samuti selle eest, et rahandusliit muutuks tsentraliseeritumaks ning EL-i liikmesriigid tunnustaksid samasooliste paaride õigust lapsendamisele.

Reitelmann ütles, et Brüsseli jätkuvad katsed kärpida liikmesriikide otsustusõigust on EKRE jaoks vastuvõetamatud.

„Me ei ole nõus delegeerima Euroopa Komisjonile otsuseid, millist rahanduspoliitikat me ajame. Me ei ole nõus laskma Brüsselil otsustada, kui palju immigrante me vastu võtame. Migratsioonipoliitika on iga liikmesriigi suveräänse poliitika osa, mida ei saa otsustada Euroopa Liidu institutsioonid,“ ütles Reitelmann.

„Me ei ole nõus vihakõne seaduste sildi all leppima sõnavabaduse piiramisega. Võitlus vihakõnega – nagu me hästi teame – on eelkõige malakas, millega püütakse vaikima sundida rahvuslikud ja massi-immigratsioonile vastu seisvad poliitilised jõud, riigid ja liikumised. Samuti ei ole me nõus alluma Brüsseli vikerkaarevärvi ideoloogilisele diktatuurile ega muutma selle mõjul oma riigi perepoliitika aluseid.“

EKRE näeb Eestil tulevikku ainult sellises Euroopas Liidus, mis austab liikmesriikide õigust otsustada ise oma tuleviku üle, osutas Reitelmann.

„Euroopa Liidu ülesanne peab olema liikmesriikide majanduslik arendamine, töökohtade loomine ja rahvusriikide kodanike elatustaseme parandamine. Igale Euroopa Liidu liikmesriigile peab jääma võõrandamatu õigus suveräänsusele ehk poliitilistele otsustele, mis lähtuvad esmajärgus liikmesriigi põhiseadusest.“

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused