EKRE fraktsioon hääletab täna Eesti lippude Valgesse saali jätmise poolt

Eesti,
- Updated
©UU
EKRE liikmest Riigikogu esimees Henn Põlluaas taastas Valges saalis õige lipurivi.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon peab Reformierakonna algatust asendada Riigikogus rahvuslipud eurolippudega provokatiivseks rünnakuks rahvusriikluse vastu ning kavatseb tänasel Riigikogu istungil hääletada trikolooride Valgesse saalide jätmise poolt.

„Me muidugi mõistame, et Reformierakonna võitlus eurolippude eest on ennekõike truudusevanne oma Brüsseli isandatele. Samas on piinlik, et rahvusparlamendis on meil üks seltskond, kes põeb rahvuslikku alaväärsuskompleksi,” ütles EKRE fraktsiooni liige Paul Puustumaa.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Tuletame Reformierakonnale meelde, et veerandsada aastat lehvisid valges saalis ainult Eesti lipud ning eurolipud paigutati Valgesse saali seoses Eesti eesistumisega Euroopa Liidus. Praeguseks on eesistumine lõppenud ja oli igati asjakohane, et Riigikogu esimees Henn Põlluaas lasi tänavu aprillis Riigikogu 100. aastapäeva puhul Valgesse saali EL-i lippude asemele tuua tagasi rahvuslipud.

Puustumaa juhib tähelepanu, et seaduse kohaselt on riigi lipp sinimustvalge.

„Teiste lippude kasutamine on Riigikogus õigustatud kõrgete väliskülaliste visiitide puhul, Euroopa päeval, eurovalimiste päeval või ajal, mil Eesti oli Euroopa eesistujariik. Muul ajal on iseseisval riigil kohane kasutada nii parlamendis kui ka teistes riigiametites trikoloori. EKRE fraktsioon kavatseb hääletada rahvuslippude Valgesse saali jäämise poolt.“

Reformierakond tegi ettepaneku viia pooled Eesti lipud Valgest saalist minema ja tuua nende asemele Euroopa Liidu lipud tänavu 30. aprillil. Riigikogu juhatus otsustas vastava ettepaneku panna hääletusele 12. juuni istungi esimese punktina.

UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused