EKRE fraktsioon tegi Tallinna järgmise aasta linnaeelarvesse üheksa muudatusettepanekut

Eesti,
EKRE fraktsioon Tallinna linnavolikogus.

Peatselt on erakorralisel volikogu istungil kavas vastu võtta Tallinna linna 2021. a eelarve. Sellel on sügiseste kohalike omavalitsuse valimisteks valmistumise nägu, mistõttu on heldelt jagunud raha erinevateks investeeringuteks, mis paraku suures osas koonduvad Keskerakonna elektoraadi piirkondadesse.

Tallinna Linnavolikogu EKRE fraktsiooni liikmed tegid 2021. a linnaeelarvesse üheksa muudatusettepanekut, millest linnavalitsus toetas vaid kahte osaliselt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Linnavalitsus toetas osaliselt Kairet Remmak-Grassmanni ettepanekut eraldada raha Metsakalmistule valgustuse rajamiseks. Remmak-Grassmanni sõnul on Pirita linnaosas paiknev Metsakalmistu Tallinna esinduskalmistu ja seetõttu võiks see olla ka pimedal ajal valgustatud.

„Metsakalmistut külastatakse aktiivselt nii haudade hooldamiseks kui ka kuulsuste künkal tuntud inimeste kalmude külastamiseks. Sügis-talvisel perioodil on see tööinimesele võimatu, sest esinduskalmistul puudub igasugune valgustus, kalmistu tagumine osa, kuhu on rajatud uus urnimüüri ala, on samuti valgustamata ja selle külastamine on võimalik ainult valgel ajal“, selgitab Remmak-Grassmann probleemi ulatust.

Ta lisab: „Minu ettepanek ja eesmärk ei ole kindlasti see, et terve Metsakalmistu oleks valgustatud, aga parklad ja osaline valgustus oleks igati vajalik nii külastamise mugavamaks muutmiseks kui ka turvalisuse tegemiseks.“

Linnavalitsusse otsuse kohaselt alustatakse valgustuse paigaldamisega 2022. aastal.

Teiseks toetati osaliselt Mart Kallase ettepanekut teha Kesklinna linnaosas korda üks nimetu tänavajupp, täisremondi asemel lubas Linnavalitsus katta teelõik asfaldiga, valgustuse paigaldamiseks ei leitud lisaraha.

Mart Kallase sõnul on Kesklinnas Lubja ja Laagna tee vahel kummaline nimeta tänavalõik, pikkusega u 700 m ja seda nimeta tänavat mööda on Järvevana teelt tulles kõige otsem tee Lasnamäe kanalisse, Kallase hinnangul on tegemist tähtsa tänavaga, mis on eriti halvas korras ja  valgustamata.

„Selle nimetu tänava ääres on mingi imelik ladustamisplats, kuhu veetakse Tallinna linna puulehti ja lund. Tegemist on kesklinnaga ning sellisel tänaval peaks hoopis teistsugune otstarve ja väljanägemine olema,“ on Kallas kriitiline.

Linnavalitsuse toetuseta jäid EKRE fraktsiooni ettepanekud anda lisaraha puudega laste hooldajatele, eraldada lisaraha linnahaljastuse hooldamiseks, korraldada jalgratturitele liiklusohutuskampaania, rajada Kivimäe Põhikoolile õuesõppeklass, paigaldada lusitaania teetigudega saastunud piirkondadesse teokonteinerid, anda lisaraha lasteaedade õuealade valgustuse rajamiseks ning alustada Suur-Sõjamäe tänava kanalisatsiooni väljaehitamisega.

Koos toetatud muudatusettepanekutega kujunes 2021. aasta Tallinna linnaeelarve kogumahuks 862 miljonit eurot ja EKRE saadikud hääletasid lõpuks poolt, sest eelarves oli sees ka palju häid asju.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused