EKRE fraktsiooni esimees Siim Pohlak: Eesti rahva enamuse tahte elluviimise takistamine ei tee opositsioonile au

Eesti,
- Updated
©UU
Siim Pohlak

EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees Siim Pohlak juhib tähelepanu, et Riigikogu opositsioon teeb sisulise arutelu asemel showd ja eirab Eesti rahva enamuse toetavat suhtumist pensionireformi.

“Reformierakond ja sotsiaaldemokraadid kuulutasid tänaseks Toompeal välja meeleavalduse, mis kukkus läbi ja kinnitab selle teemaga seotud uuringud, mis näitavad, et pensionireformil on Eesti rahva enamuse selge toetus,” ütles Pohlak.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Õues läbikukkunud meeleavalduse järel katsetati loosungite lehvitamisega Riigikogu saalis, kuid Riigikogu juhatuse otsuse järel oldi sunnitud loosungid kokku pakkima ka parlamendi saalist.

Pohlaku hinnangul vähendab selline tsirkus Eesti Parlamendi tõsiseltvõetavust ja eirab head tava, mille järgi Riigikogu saalis pole kohta loosungitel.

Ta juhib tähelepanu ka sellele, et opositsioon loobus sisuliste ettepanekute tegemisest pensioniseaduse eelnõule. Nimelt esitas Reformierakond Riigikogule ligi tuhat täiesti sisutut muudatusettepanekut. Näide: „1. Muuta paragrahvi 9 ja sõnastada see järgmiselt: 9. seaduse jõustumine. Käesolev seadus jõustub 2027. aasta 1. jaanuaril.“ Järgmises ettepanekus on 1. jaanuari asemel 2. jaanuar, siis 3. jaanuar ja nii kuni 17. detsembrini välja.

“Selliste tühjade parandusettepanekutega taheti panna Riigikogu tegelema mõttetustega, et koalitsioonil jääks vähem aega sisulise töö jaoks. See on maksumaksja raha kuritarvitamine ja riigi töö sihilik takistamine,” ütles Pohlak. “Taktika, kus vahendeid valimata takistatakse Eesti rahva enamuse tahte elluviimist ja häiritakse parlamendi tööd, ei tee opositsioonile au.”

Pohlaku sõnul seisab pensionireformi toetav Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon kindlalt Eesti inimeste õiguse eest ise oma raha üle otsustada.

UU

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused