EKRE fraktsiooni esimees Siim Pohlak: tänane eelarve on sageli eilsete ja üleeilsete valikute tagajärg

Eesti,
- Updated
©UU
EKRE fraktsiooni esimees Siim Pohlak.

EKRE fraktsiooni esimees Siim Pohlak ütles kolmapäevasel riigieelarve arutelul Riigikogus kõneldes, et tegu on  nii hea eelarvega kui oli võimalik tänases olukorras kokku panna.

“Sotsiaaldemokraatide ja Reformierakonna küsimusi ning sõnavõtte kuulates tuleb ikka ja jälle meelde, et tänased olud on sageli eilsete ja üleeilsete valikute tagajärg, ning paljude täna siin saalis kõlanud süüdistuste ja probleemitõstatuste peale võiksid needsamad kriitikud julgelt öelda “kes tegi? – ise tegime!”. Tänane koalitsioon peab nüüd neid vigu parandama ja lappima,” rääkis ta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Siim Pohlaku sõnul on tähtis see, et selle eelarvega ei kehtestata ühtegi uut maksu, vahendeid otsiti eelarve seest, mitte ei mindud lihtsama vastupanu teele, milleks varasemalt on olnud kergekäelised aktsiisi- ja maksutõusud. “Lisaks usaldab tänane koalitsioon Eesti omavalitsusi – kohtadel teatakse oluliselt paremini kuhu ja milleks raha kulutada, omavalitsused saavad juurde üle 80 miljoni euro,” sõnas ta.

Esineja märkis, et maapiirkondades on inimestel aastaid murekohaks olnud teed, eriti kruusateed, mis sügisesel ja kevadisel ajal muutuvad sageli mudamülgasteks – selle mure lahendamiseks on eelarves 10 miljonit eurot. “Teede ning transporditaristu teema on tänase koalitsiooni jaoks oluline teema, head transpordiühendused on üheks eelduseks paljudest, et inimestel oleks motivatsiooni kolida suurematest keskustest kaugemale ja, et elu ei koonduks ainult Tallinnasse ja selle lähiümbrusse,” rääkis Siim Pohlak.

“Lisaks suunatakse märkimisväärselt lisavahendeid tervishoiuvaldkonda ning siin saalis eelnevalt korduvalt naeruvääristatud 45 eurone pensionitõus on pensionäridele kindlasti abiks ja selle üle ironiseerida on mitu tuhat eurot palka saaval parlamendisaadikul kohatu,” lausus ta, lisades, et häid ja olulisi asju on siin eelarves küllaga.

EKRE fraktsiooni esimees meenutas, et Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel läbi viidud küsitluses selgus, et 90% eestlastest peab Eesti riigi kõige tähtsamaks eesmärgiks Eesti rahvuse ja kultuuri kestmist ning seda eesmärki toetab ka käsitletav eelarve – raha suunatakse nii kultuurivaldkonda kui ka Eesti keele arengu ja õppe tagamiseks.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused