EKRE: Haridusministeeriumi plaan süvendab ükskõiksust eesti keele suhtes

Eesti,
Mailis Reps

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon pärib haridus- ja teadusminister Mailis Repsilt aru, miks kavatseb riik lõdvendada eesti keele riigieksami hindamiskriteeriumeid ning süvendab ükskõiksust eesti keele õigekirja suhtes.

„Haridusministeeriumi kava viia eesti keele riigieksamisse muudatus, mille kohaselt ei kontrollita enam eksami funktsionaalse lugemise osas õigekirja, ei devalveeri mitte eesti keele eksamit üldiselt, vaid on tõlgendatav eesti keele positsioonide jätkuva õõnestamisena. See muudatus paigutub ühte ritta keelenõuete leevendamisega venekeelsetes koolides, kohtutes, relvaeksamil, samuti ideega anda halli passiga venelastele Eesti kodakondsus,” ütles Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Mure laste emakeele oskuse pärast olema põhiseaduslik prioriteet. Suhtumine, et riigieksami ühes osas hinnatakse ainult loetust aru saamist ja mitte õigekirja, annab ühiskonnale signaali, et õigekirja tundmine on mõningatel juhtudel mittevajalik. Haridusministeeriumi plaan süvendab ükskõiksust eesti keele suhtes.“

Helme sõnul soovib fraktsioon minister Repsilt selgitust, miks on eesti keele riigieksami hindamiskriteeriumite leevendamisel lähtutud vildakast eeldusest, et funktsionaalse lugemisoskuse kontrollimine välistab nõude kontrollida ka antud eksamiosa õigekirja.

„Samuti soovime kuulda haridusministri selgitust, milline on antud muudatusest tulenev kasu õpilaste eesti keele oskusele ning millised ametnikud või eksperdid on andnud soovituse muudatus läbi viia,“ ütles Helme.

UU

FOTO: EERO VABAMÄGI/POSTIMEES

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused