EKRE hingab Reformierakonnale üha tuntavamalt kuklasse

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
EKRE kongress tõestas, et sel erakonnal on potentsiaali tõusta valitsusparteiks.

Ühiskonnauuringute Instituudi tellitav Norstat Eesti küsitlus näitab, et Reformierakond on küll jätkuvalt populaarseim erakond, kuid nende edu teisel kohal oleva Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ees kahaneb.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 28,2 protsenti, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 22,4 protsenti ja Keskerakonda 19,9 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reformierakonna toetus võrreldes jaanipäevale eelnenud tulemustega ei muutunud ning praegu on peaministripartei toetuse langustrend peatunud. Samal ajal on EKRE toetus Norstati küsitluses esmakordselt üle 22 protsendi ning rahvuskonservatiivid jäävad Reformierakonnast vaid 5,8 protsendi kaugusele, mis on väikseim vahe alates 2019. aasta algusest. Alates mai lõpust on Reformierakonna edu EKRE ees vähenenud viie protsendi võrra.

Teadur Martin Mölder märkis, et kuigi Reformierakond on jätkuvalt kõige populaarsem erakond üleüldiselt, on nende suhteline positsioon viimaste aastate nõrgim. “Vaatamata sellele, et Reformierakonna seni peamine konkurent Keskerakond on nõrgas seisus ja taandunud populaarsuselt kolmandaks erakonnaks, on teise koha üle võtnud EKRE oma toetajaskonda jätkuvalt kasvatamas ning seega ka Reformierakonnale üha tihedamat konkurentsi pakkumas,” ütles Mölder.

Tema sõnul on Reformierakonna toetus langenud tasemele, kus see oli enne valitsuse moodustamist, mis tähendab, et uue valitsuse moodustamisest saadud boonus on praeguseks kadunud. “Siiski püsib veel niiöelda “Kaja efekt” – naiste hulgas on Reformierakonna toetus ikka veel oluliselt kõrgem kui varem. Enne valitsuse moodustamist oli nende toetus meeste ja naiste hulgas praktiliselt võrdne,” ütles Mölder.

EKRE toetuse kasv on jätkuvalt laiapõhjaline – nad on oma positsioone parandanud praktiliselt kõikides valijaskonnagruppides. “Kui meessoost valijate seas oli EKRE kõige populaarsem erakond juba mõni nädal tagasi, siis praegu on näha, et nad on ka mõnedes teistes valijagruppides, näiteks keskharidusega valijate hulgas Reformierakonda troonilt tõukamas. Või ka piirkondades, näiteks Võru-, Valga ja Põlvamaal ehk valimisringkonnas number 11.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused