EKRE ja kapo kirjutasid alla vastastikuse mõistmise memorandumile

Rubriik Eesti On
©UU
EKRE fraktsioon Riigikogus on juba peaaegu neli aastat valuteemasid pildil hoidnud.

Pühapäeval, 1. aprilli varajastel tundidel kohtusid salastatud kohas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (edaspidi EKRE) ja Kaitsepolitseiamet (edaspidi kapo) juhtivtegelased, et vastastikuse mõistmise memorandumi allkirjastamisega lõpetada vastasseis ühe riigiameti ning kõige rahvusmeelsema erakonna vahel.

Paljude salastatud rakendussätetega memorandumi põhitekst on lühike: Mart Helme kohustub igavesest ajast igavesti mitte kasutama oma kõnes ega kirjapildis sõna „süvariik“ ja kapo omalt poolt kohustub lõpetama EKRE liikmete igasuguse jälgimise, jälitamise ja pealtkuulamise. 47 sellega tegelenud kapo töötajat kas koondatakse või leitakse neile muu töö.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Hea tahe žestina eemaldas kapo peadirektor Arnold Sinisalu sealsamas Mart Helme, Martin Helme ja Henn Põlluaasa kaabudest ning Jaak Madisoni kingataldadest 3,2 kilogrammi pealtkuulamisseadmeid, millest nood isegi teadlikud polnud. Juhtus ka üks ebameeldiv intsident, kui Martin Helme pealtkuulatav kallis nutiseade otsustas kapo otsusest kuuldes iseennast hävitada. Õnneks Helme tõsiselt vigastada ei saanud.

Üldiselt aga kulges kohtumine meeldivas õhkkonnas ja see tõi kaasa ka asjaosaliste mõningase avameelitsemise. Nii tunnistas Jaak Madison, et ta on ka tegelikult nats ja loeb öösiti teki all taskulambi valgel „Mein Kampfi“, Krimmi ei sõida ta mitte sealsetele eestlastele annetatud raha viima, vaid loodab Krasnodarkas kohtuda oma iidolite Gerard Depardieu ja Steven Seagaliga. Muidugi on seal kohal ka Putin isiklikult, saadetuna „Öiste Huntide“ jõugu mootorratturitest.

Mart Helme tõi pisut selgust ka rahvuskonservatiivide edaspidisesse poliitikasse. Nimelt on EKRE kindlalt otsustanud hakata Reformierakonna puudliks, koos sotsidega kavatsetakse läbi suruda kooseluseaduse rakendussätted, IRL-il aidatakse neegrite ja araablaste sisseveo kaudu tõsta eestlaste arv kahele miljonile ning Keskerakonnale pakutakse võimalust tuua edaspidi riiki senise 7000 idaslaavlase asemel kümme tuhat ukrainlast, venelast ja valgevenelast aastas.

EKRE järgmine presidendikandidaat on kompromissitult Kersti Kaljulaid, keda soovitakse Riigikogu saalis ära valida lihthäälteenamusega ning uus erakonna pressiesindaja on alates 1. aprillist Ahto Lobjakas.

Selliste ülestunnistuste peale nentis kapo peadirektor Arnold Sinisalu nukralt, et nende ametkonnas läheb pärast EKRE-ga äraleppimist igavaks.  Ta oli korra proovinud pealt kuulata Vabaerakonda, kuid vastavad seadmed ei registreerinud ühtegi mõtet, mis kuulunuks vabakatele endile.

Koosviibimisel käinud Uute Uudiste korrespondent hoiatab, et kuna Valgast pärit EKRE saadik Uno Kaskpeit oli kaasa toonud ohtralt Valka Alko1000 poest ostetud kraami, et pruugi asjaosalised esmaspäeva hommikul siin kirjapandut kinnitada, sest nad lihtsalt ei mäleta seda. Lisaks on ka koostöömemorandum sedavõrd salajane, et nad ei pruugi seda üles leida.

Fotol: kohtumisel osalenud kapo ja EKRE inimesed. Kapo töötajaid pole näha, sest oma kõrge professionaalsuse juures ongi nad märkamatud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused