EKRE ja Keskerakonna saadikud tahavad kaitseministrilt teada, kes on välisluureameti avastatud Kremli mõjuagendid

Rubriik Eesti On
©Tairo Lutter/Postimees
Välisluureameti juht Mikk Maran viskas küll süüdistused õhku, kuid jättis konkreetsete inimeste nimed igaühe enda arvata.

Kolmapäevasel Riigikogu erakorralisel istungjärgul võttis parlamendi esimees Eiki Nestor vastu arupärimisi ning seitse saadikut EKRE-st ja Keskerakonnast soovisid edaspidi kaitseministrilt täpsemalt kuulda, kes on temale alluva välisluureameti avastatud Vene mõjuagendid valitsuses ja Riigikogus.

Seitsme saadiku nimel esinev Peeter Ernits tuletas meelde, et 24. juunil avaldati Päevalehes välisluureameti peadirektori Mikk Marrani ettekanne, kus ta ütleb, et saadikute seas on hulgaliselt Vene mõjuagente, kes saavad korraldusi ja teevad seda, mida Kreml käsib. Ta täpsustas arupärimist Marrani tsitaadiga: “Poliitikud, kes mõne aasta eest olid kohaliku poliitika ääremail, on nüüd parlamendis või valitsusse jõudnud ja me näeme selgelt, et need inimesed ajavad seal Vene agendat.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Ma võtsin kõik nimed, kes on tulnud kohalikust poliitikast peale 2015. aastat Riigikogusse, ja on enne olnud linnapead, volikogu esimehed ning linnaosa vanemad. Sõelale jäi 14 inimest, Vabariigi Valitsuses jäi sõelale ainult Martin Repinski,” rääkis Ernits. “Meil on neli küsimust — esiteks, kas see vastab tõele, et meie seas on Vene mõjuagendid, kes saavad korraldusi Kremlist? Teiseks — kas järgmised Riigikogu liikmed, alates Toomas Jürgensteinist ja lõpetades Hardi Volmeriga, kokku 14 saadikut, ja kas Martin Repinski Vabariigi Valitsuses on olnud Vene mõjuagendid? Mida on kaitseminister, kellele Välisluureamet allub, teinud selleks, et nende tegevust takistada? Kas see vastab tõele ja kui ei vasta tõele, kas ta on kaalunud kõrgete riigitegelaste alusetu laimamise eest Välisluureameti peadirektori vallandamist?”

Ministrid tulevad saadikute ette aru andma uuel tööperioodil. Esimese lugemise läbis kolmapäeval ka Riigikogu liikmete Jaak Madisoni, Kalle Laaneti, Jaanus Karilaiu, Toomas Vitsuti, Raivo Aegi, Uno Kaspeiti, Valdo Randpere, Külliki Kübarsepa, Margus Tsahkna ja Liisa Oviiri poolt algatatud abipolitseiniku seaduse muutmise seaduse eelnõu.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused