Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE jätkab võitlust parema homse eest, koalitsioon ähvardab usaldushääletusega

14.11.2023
Näide Reformierakonna obstruktsioonist paar aastat tagasi, kui ka Keldo tegi absurdseid muudatusettepanekuid

Riigikogus jätkub obstruktsioon, mille peamiseks eestvedajaks on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE). Millal hakatakse seadusi usaldushääletusega vastu võtma, otsustab valitsus lähinädalatel. Seejärel on sõna presidendil.

Ka teised opositsioonierakonnad jätkavad obstruktsiooniga, kuid tagasihoidlikumalt.

EKRE esimehe Martin Helme sõnul jätkavad nad riigile ja rahvale kahjuliku riigieelarve vastuvõtmise ja sellega seotud eelnõude venitamist kuniks tulevad erakorralised valimised.

Helme tõi välja ka värsked Norstati küsitlustulemused, kus toetus erakorralistele valimistele on rahva seas veelgi kasvanud, ulatudes nüüd 55 protsendini – just nii palju Eesti inimesi arvab, et see on lahendus poliitilisele patiseisule. Sama meelt on ka EKRE.

Reformierakonna fraktsiooni esimehe Erkki Keldo sõnul seob valitsus tõenäoliselt eelarve usaldusega.

Martin Helme leiab, et valitsus praegu usaldushääletust tegelikult teha ei julge: esiteks seepärast, et pole selge, mida arvaks sellest president; teiseks seetõttu, et ka koalitsiooni ridades ei ole kõik liikmed kõikide eelarvega seotud eelnõudega rahul.

“Koalitsiooni sees ei ole väga suurt isu minna usaldusega siduma, sest usaldusega sidumine tähendab seda, et on lihthäälteenamus ja kui koalitsioonist ei tule piisavalt palju hääli, siis võibki olla valitsus lagunenud,” selgitas Helme.