EKRE juhtliikmed tunnustavad presidendi seisukohta Pätsi monumendi küsimuses

Eesti,
- Updated

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) riigikogu fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas ja samasse fraktsiooni kuuluv Jaak Madison kirjutasid Facebookis, et president Kersti Kaljulaidi vastumeelsus Konstantin Pätsi ausamba rajamise suhtes väärib tunnustust.

“Väga positiivne avaldus presidendi poolt,” kommenteeris Põlluaas Kaljulaidi seisukohta, mille ajaleht Sakala avaldas. “Isikule, kes sooritas riigipöörde, kehtestas autoritaarse korra, keelustas erakonnad, vangistas enda poliitilised oponendid ja saatis laiali riigikogu, on riigikogu juurde ausamba püstitamine võrdne demokraatiale näkkusülitamisega.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Selles küsimuses mina kiidan presidenti ning tunnustan julguse eest tuua välja Konstantin Pätsi kehtestatud autoritaarse riigikorra traagilisust iseseisvuse kaotamisel,” märkis ka Madison.

President Kersti Kaljulaid ütles usutluses Sakalale, et ei poolda Eesti esimesele presidendile Konstantin Pätsile monumendi püstitamist ning peab õigemaks kõigi riigi asutajate pärandi jäädvustamist ühise mälestusmärgiga.

“Konstantin Pätsi monument riigikogu kõrval… ma ei läheks seda avama,” ütles Kaljulaid Sakalale.

Kaljulaid selgitas, et Pätsi ajal erines poliitikute suhtlus rahvaga suuresti sellest, kuidas tänapäeval on õpitud väärtustama vaba mõttevahetust ning vaba ajakirjandust. Ühtlasi andis Kaljulaid mõista, et peab Eesti iseseisvuse omaaegses kadumises osaliselt vastutavaks nii Konstantin Pätsi kui ka Johan Laidoneri, kelle initsiatiivil kehtestati 1934. aastal jõuga autoritaarne riigikord.

“Ehkki kõigi inimeste tegevust tuleb hinnata nende ajastu kontekstis, kuulun minagi nende hulka, kes arvavad, et vaikival ajastul oli oma roll selles, et meil läks nii halvasti, nagu läks,” rääkis Kaljulaid Sakalale. “Kui otsustajate ring jääb kitsaks, siis pole poliitikul piisavat seljatagust ja see on kindlasti probleem – oli probleem ka toona.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused